У МЗС України оголосили відкритий набір на посади послів через кадровий голод, але місць у Бразилію, Індію та Китай вже немає

У МЗС України розпочали відкритий набір на посади послів – це зроблено через кадровий голод. Про це 13 березня у Facebook повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Проблема кадрового голоду зараз добре знайома не лише державним інститутам, а й приватному сектору. МЗС постійно шукає нових сильних кандидатів усередині дипломатичної служби та ззовні на відповідальні посади", - повідомив міністр.

За словами Кулеби, найскладніше зараз шукати кандидатів на посади послів. Це пов'язано з тим, що зростають "темпи нашої дипломатичної експансії" – зокрема в Африці.

"Шукаю їх у дипломатичній системі. Шукаю у бізнес-середовищі. Шукаю серед вчених... Єдиний спосіб прискорити ці процеси – приймати нестандартні рішення", - зазначив чиновник.

Таким нестандартним рішенням стало створення відкритого механізму, який дає змогу і дипломатам усередині системи, і людям ззовні запропонувати свою кандидатуру на посаду посла. Відповідна сторінка вже з'явилася на сайті МЗС у розділі "Вакансії".

Кулеба наголосив, що особливий фокус зараз робиться на країнах Африки, тому подання заявок до цих країн автоматично збільшить шанси. Також перевагу отримають жінки через "багаторічну несправедливість щодо їх кар'єрного зростання".

На сайті МЗС вже є вакансії послів для 21 країни – у Європі, Латинській Америці, Африці, Близькому Сході, Південному Кавказі та Південно-Східній Азії.

"Насамкінець: ви можете звернути увагу, що серед переліку країн немає Китаю, Індії та Бразилії. І маєте рацію. Це тому, що я вже вніс на розгляд Президента України кандидатури послів у цих країнах. Ви дізнаєтесь їхні імена після публікації відповідних указів", – зазначив Кулеба.

За його словами, до таких "особливих країн" МЗС відправлятиме фахівців з досвідом державної роботи рівня міністра або заступника міністра.

Нагадаємо, раніше в МЗС заявили, що у призначенні послів без досвіду та освіти немає нічого страшного.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті