У МЗС Польщі назвали рішення Німеччини, яке підштовхнуло путіна до війни проти України

Заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик заявив, що якби Німеччина у 2008 році не заблокувала план щодо членства України в НАТО, РФ не наважилася б розпочати війну. Про це повідомляє "Еспрессо" з посиланням на PAP. 

"Якби Німеччина не намагалася затягнути вступ України до НАТО, якби Україну запросили до Альянсу багато років тому в Мюнхені, то сьогодні війни в Україні не було б", – сказав Вавжик.

На його думку, зараз спостерігається аналогічний підхід щодо членства України в НАТО з боку країн Західної Європи. 

"Відомо, що країни Західної Європи, Франція та Німеччина, загалом завжди були проти приєднання України до Європейського Союзу чи Північноатлантичного Альянсу", – зазначив Вавжик.

Він попередив, що заявив міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса про те, що зараз не час приймати рішення щодо членства України в НАТО може відстрочити її вступ до Альянсу. 

"Питання в тому, коли прийде час для цих "холодних голів? Через п'ять, десять чи тридцять років після війни?" - запитав Вавжик. 

Водночас він запевнив, що Польща виступає за членство України в НАТО.

"На нашу думку, чим швидше це станеться, тим краще, тому що це буде запорукою безпеки не лише для України та Польщі, а й для всього регіону", – переконаний Вавжик. 

Нагадаємо, президент Чехії закликав вже цього року розпочати переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу. 

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті