У МВС планують збільшити кількість саперів до майже 3 тисяч осіб

Міністерство внутрішніх справ України планує збільшити кількість саперів у підрозділах міністерства до 2 тис. 800 осіб. Про це  заявив глава МВС Ігор Клименко, .виступаючи на Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування в Україні, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"У структурі МВС 1900 саперів. Це підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та Національної гвардії. У планах - збільшити кількість саперів до 2800", - сказав Клименко..

Він наголосив, що фахівців необхідно готувати, екіпірувати та координувати. 

За словами міністра, у ДСНС працює Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування, який серед інших завдань здійснює підготовку саперів.

"За минулий рік ми підготували близько 1000 фахівців з розмінування", - зазначив Клименко.

Він розповів, що щодня в Україні працюють 210 саперних розрахунків - це понад 1100 осіб і близько 350 одиниць техніки.

Очільник МВС нагадав, що процес розмінування поділяється на три етапи: бойовий, оперативний і гуманітарний. Він пояснив, що на бойовому це роблять військові, просуваючись фронтом, на оперативному - поліцейські та рятувальники, коли здійснюють стабілізаційні заходи на деокупованих територіях. 

"Гуманітарний - це повне глибоке очищення землі та акваторій від вибухонебезпечних предметів", - додав міністр.

Клименко зауважив, що Україна нині на першому й на другому етапах розмінування. "Найголовніше наше завдання на сьогодні - забезпечити хоча б мінімально безпечні умови для життєдіяльності населення на деокупованих територіях", - наголосив він.

За словами очільника МВС, про третій етап, гуманітарний, говорити зарано. 

"Поясню чому. Бачите на карті територію? Умовно, населений пункт у 5 квадратних кілометрів. Наші сапери пройшли, перевірили. І за тиждень цю територію знову обстріляли. І все спочатку треба починати", - пояснив міністр.

Як повідомлялося, Норвегія виділить ще $18,5 млн на гуманітарне розмінування в Україні. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті