У МВС планують збільшити кількість саперів до майже 3 тисяч осіб

Міністерство внутрішніх справ України планує збільшити кількість саперів у підрозділах міністерства до 2 тис. 800 осіб. Про це  заявив глава МВС Ігор Клименко, .виступаючи на Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування в Україні, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"У структурі МВС 1900 саперів. Це підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та Національної гвардії. У планах - збільшити кількість саперів до 2800", - сказав Клименко..

Він наголосив, що фахівців необхідно готувати, екіпірувати та координувати. 

За словами міністра, у ДСНС працює Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування, який серед інших завдань здійснює підготовку саперів.

"За минулий рік ми підготували близько 1000 фахівців з розмінування", - зазначив Клименко.

Він розповів, що щодня в Україні працюють 210 саперних розрахунків - це понад 1100 осіб і близько 350 одиниць техніки.

Очільник МВС нагадав, що процес розмінування поділяється на три етапи: бойовий, оперативний і гуманітарний. Він пояснив, що на бойовому це роблять військові, просуваючись фронтом, на оперативному - поліцейські та рятувальники, коли здійснюють стабілізаційні заходи на деокупованих територіях. 

"Гуманітарний - це повне глибоке очищення землі та акваторій від вибухонебезпечних предметів", - додав міністр.

Клименко зауважив, що Україна нині на першому й на другому етапах розмінування. "Найголовніше наше завдання на сьогодні - забезпечити хоча б мінімально безпечні умови для життєдіяльності населення на деокупованих територіях", - наголосив він.

За словами очільника МВС, про третій етап, гуманітарний, говорити зарано. 

"Поясню чому. Бачите на карті територію? Умовно, населений пункт у 5 квадратних кілометрів. Наші сапери пройшли, перевірили. І за тиждень цю територію знову обстріляли. І все спочатку треба починати", - пояснив міністр.

Як повідомлялося, Норвегія виділить ще $18,5 млн на гуманітарне розмінування в Україні. 

Статті

Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Світ
14.11.2024
20:08

“Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї...”. Огляд західних медіа

Україна могла би швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули у 1945 році на Нагасакі, з плутонію з використаних паливних елементів з українських АЕС.
Всі статті