У Москві заявляють, що "на планах Великої Британії з розробкою літію в ДНР поставлено хрест"

Про це заявив так званий «голова комісії Громадської палати РФ з питань суверенітету, співголова координаційної ради з інтеграції нових регіонів» Володимир Рогов, - повідомляють російські ЗМІ.

«Рогов зробив такий висновок після того, як Україна втратила розташоване в селі Шевченко одне з найбільших у Європі родовищ літію. За словами Рогова, близько року тому Україна передала британцям права за «смішні гроші» на розробку Шевченківського літієвого родовища», - пишуть росЗМІ.

«Його розробкою мала займатися австралійська компанія European Lithium, що належить британському бізнесменові Ентоні Сейджу, - стверджує Рогов. - Але тепер на їхніх планах поставлено хрест, їм не судилося збутися».

ЗМІ нагадують, що літій використовують у металургії, електротехнічній, керамічній та хімічній промисловості, медицині. Останнім часом попит на літій значно зріс через його використання у виробництві акумуляторів.

Шевченківське літієве родовище розташоване на східній околиці села Шевченко у Великоновосілківському районі Донецької області. Родовище площею понад 40 гектарів не тільки багате на літій, а й містить інші цінні природні ресурси, зокрема ніобій, берилій і тантал, уточнюють росЗМІ.

Як повідомлялося, у січні 2024 року російські окупанти заявляли про плани «налагодити видобуток і переробку літію» в Шевченківському родовищі літію - одному з найбільших у Європі. При цьому вони нарікали, що родовище на той момент перебувало в «сірій зоні», можливості вести розробку через бойові дії не було.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті