У Мінсоцполітики стурбовані тим, що не всі вантажі доїжджають до ЗСУ

Державна митна служба зафіксувала понад 3000 випадків, коли гуманітарна допомога, зокрема товари подвійного призначення, не доїхала до військових частин. Про це в ефірі телемарафону заявив заступник міністра соціальної політики України Назар Танасишин, пояснюючи необхідність змін у правилах реєстрації та обліку гуманітарної допомоги під час воєнного стану.

Уряд вирішив з 1 грудня почати впровадження електронної системи гуманітарної допомоги, завдяки якій можна буде сформувати декларацію, а потім подати звіт про розподіл допомоги.

Вона буде не обов'язковою до квітня 2024 року, але Мінсоц закликає використовувати її одразу.

"Митниця недавно виявила понад 3000 порушень – недовезення гуманітарної допомоги до військових частин. Це величезна кількість гуманітарної допомоги. Ми відстежуємо, що з 3500 гарантійних листів, які подавались на митницю, аби підтвердити необхідність ввезення товарів подвійного призначення, не підтвердженими залишились 2500. Ми не знаємо, куди ці товари потрапили після перетину кордону", – сказав Танасишин.

Електронна система також покликана унеможливити випадки, коли гуманітарну допомогу завозять від імені благодійних фондів без їхнього відома, тому що теперішні паперові декларації дозволяють вписати отримувачем будь-кого.

Нагадаємо, з 1 грудня 2023 року зміниться порядок митного оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога.

Як повідомлялося, СБУ затримала на Волині двох митників, які вимагали хабарі за імпорт товарів в Україну. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті