У Міноборони розповіли, до чого вдається росія замість ракетних ударів

Російські військові атакують Україну авіабомбами, тому що масовані ракетні удари не виявились результативними настільки, наскільки планувало російське керівництво. Про це сказала керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода. Ранок».

За її словами, авіабомби – це небезпека передусім для прифронтових районів.

«Вони (війська РФ – ред.) в умовах вимушеного продовження бойових дій продовжують атакувати саме такими снарядами. Особливість у тому, що літками можуть випускати їх задалеко від лінії фронту, не потрапляючи у зону ураження нашої ППО, а самі бомби сягають кількох десятків кілометрів. Вони намагаються таким чином атакувати енергетику, критичну інфраструктуру, промисловість, сільськогосподарські угіддя», – каже Гуменюк.

Щодо Херсонщини, за словами Гуменюк, російські сили б’ють саме по замінованим господарським площам, тим самим приводять міни у детонацію. Напередодні через обстріл Херсонщини авіабомбами постраждали семеро людей.

«Це стає великою небезпекою, тому що люди починають польові роботи і потрапляють під ураження, але, крім того, ворог використовує безпілотні літальні апарати, до яких прикріплюються розривні гранати і вони направляють їх безсовісно у місцях скупчення людей», – розповіла Гуменюк.

Також, за її словами, російські військові продовжуватимуть атакувати такими повітряними засобами ураження, як «шахеди» та керовані авіаційні бомби, щоб вишукувати позиції української протиповітряної оборони. Разом із тим, додає Гуменюк, вірогідність масованого ракетного удару наразі найменша, оскільки запаси ракет у російських військових критично знижені.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби армія РФ завдала 5 ракетних та 18 авіаційних ударів, здійснила 53 обстріли з РСЗВ по позиціях ЗСУ та цивільній інфраструктурі населених пунктів.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті