У Міноборони повідомили про зміни у підходах до закупівлі їжі для ЗСУ

Міністерство оборони оголосило про початок торгів на закупівлю їжі для Збройних сил за новими правилами. Про це повідомляє Радіо Свобода

"Міністерство оголосило торги не на пів року, а на три місяці: з січня до березня 2024 року включно. Протягом цього періоду переможці тендерів будуть забезпечувати ЗСУ їжею. Міністерство оборони розробило механізм, який дозволить меншим компаніям брати участь у закупівлях. Він полягає в тому, що великі лоти розділені на менші, і тепер на торги виставлені не 22 пропозиції, а 30. Це створить рівні умови для учасників закупівель", – повідомили у відомстві.

Згідно з правилами, кожен учасник торгів приходитиме на них із каталогом, в якому 409 найменувань продуктів для ЗСУ.

"Відтепер на кожен продукт встановлено верхню і нижню граничну ціну. Цей запобіжник ввели після того, як команда міністерства, разом із представниками громадськості та антикорупційною радою, проаналізувала корупційні ризики попередніх угод. Відсутність цих меж раніше дозволяла учасникам торгів маніпулювати цінами на їжу. Деякі постачальники ставили високу ціну в каталозі на продукти, які військові частини замовляли часто. А на товари, які військові замовляли рідко або взагалі не замовляли – ставили дуже низьку ціну. В результаті середня ціна товарів на каталог була штучно заниженою", – розповіли у Міноборони.

Зміни у правилах закупівель їжі, кажуть у міністерстві – це тимчасовий захід, щоб знизити корупційні ризики до того, як повноцінно запрацює "Державний оператор тилу". У цьому зв’язку в Міноборони повідомили, що днями було підписано наказ про призначення Арсена Жумаділова гендиректором ДП "Державний оператор тилу". Для запуску цього оператора ще потрібні рішення уряду. 

Як повідомлялося, Міноборони стягне понад 450 мільйонів з недобросовісного постачальника продуктів. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті