У Міноборони Німеччини заявили, що Україна вільна у застосуванні німецької зброї

У міністерстві оборони Німеччини заявили, що після передання зброї ФРН Києву вона стає українською, а держава вільна в її застосуванні в межах міжнародного права. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на речника німецького оборонного відомства Арно Коллаца.

За його словами, для Міноборони ФРН не стоїть питання законності дій ЗСУ в Курській області. Речник пояснив це тим, що згідно з міжнародним правом, існує можливість ведення бойових дій на території країни-агресора з метою захисту власної держави. Коллац наголосив, це не передбачає спеціальних умов використання зброї Бундесверу.

"Після того, як зброя з Німеччини була передана в розпорядження України, вона вже належить Україні, це – українська зброя… Немає жодних перешкод, отже Україна є вільною у виборі можливостей", - уточнив речник, підкресливши, що Київ має дотримуватися міжнародного права.

Водночас Коллац додав, що використання далекобійної зброї є політичним питанням, але в цьому випадку про неї не йдеться.

Заступник речника Федерального уряду Вольфганг Бюхнер зазначив, що Німеччина проводить консультації з ближчими союзниками й українським урядом щодо "специфічних збройних систем", які використовує Київ.

Він також акцентував, що операція в Курській області є "дуже таємною" та "підготовленою без стороннього звʼязку". За словами Бюхнера, це вказує на обмежену операцію, тому її оцінювати зарано.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Німеччини назвав країни, яким загрожує РФ

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті