У Мінфіні заявили, що не розуміють проблеми із забезпеченням військових, на яких щодня виділяється 5 мільярдів

Міністр фінансів Сергій Марченко не розуміє, звідки беруться проблеми з забезпеченням військових, якщо держава щодня виділяє на сектор безпеки й оборони 5 млрд грн. Про це він сказав в інтерв'ю Forbes.

"Щоденно ми витрачаємо на сектор безпеки й оборони 5 млрд грн. Протягом кожного дня війни. Хто ще виділяє? Кажуть, місцеві бюджети і органи місцевого самоврядування. Ми порахували їхню можливість на рік – вона варіюється від 15 до 20 млрд. Тобто якщо всі органи місцевого самоврядування, всі мери скинуться, вони на чотири дні війни нам дадуть можливість продовжити. При всій повазі до волонтерів, жодні інші неурядові організації й близько не стоять з можливостями держави щодо забезпечення Збройних Сил", – сказав він, відповідаючи на запитання про те, чому військовим досі доводиться купувати потрібні речі своїм коштом й покладатися на волонтерів.

За його словами, на військових складах має бути достатньо спорядження та зброї, тому потрібно ставити це питання конкретним виконавцям.

"Мені важко коментувати речі, які я сам не розумію. Я сам не розумію, чому ми досі забезпечуємо в складчину військовослужбовців", – сказав міністр.

Нагадаємо, щомісяця українці донатять на армію десятки мільйонів гривень. Лише за перші шість місяців 2023 року на рахунки трьох найбільших благодійних фондів країни надійшло 8,4 млрд грн.

Як повідомлялося, від початку повномасштабного вторгнення РФ партнери G7 підтримали Україну на суму понад 30 млрд доларів

Також повідомлялося, що понад 45% українців донатять на армію з кожної зарплати. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті