У "Метінвесті" заявили про гостру нестачу чоловіків на підприємствах групи через мобілізацію

В Україні потрібно вдосконалити процес бронювання підприємствами працівників від мобілізації. Про це заявила директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом групи компаній "Метінвест" Тетяна Петрук.

За її словами, жінки не можуть замінити чоловіків на важкій фізичній роботі.

"Бронювання працює неефективно, тому що не може на підприємстві кожен шостий бути мобілізованим. Що далі? Хто буде працювати? Потрібно робити аналіз економічної доцільності, ефективності, враховувати, скільки підприємство сплачує податків, як допомагає країні та ЗСУ, скільки створює робочих місць, у якому регіоні розташоване", - сказала Петрук.

"Не можна дивитися просто на чисельність і надавати якийсь відсоток. Ми наразі можемо забронювати лише 50% працівників. Практично на всіх підприємствах ми вибрали цю квоту. Проблему треба вирішувати комплексно, брати до уваги специфіку галузі. На нашому підприємстві не можуть працювати суто жінки, бо це гірничо-металургійна промисловість", - додала вона.

Представниця компанії наголосила, що на сервісних підприємствах може залишатися 50% заброньованих, але на виробничих підприємствах цей відсоток має бути вищим. Для розв'язання цього питання має бути налагоджено діалог між владою та бізнесом.

Також Петрук поскаржилася, що компанії важко набирати нових співробітників, адже чоловіки наразі обирають тіньову зайнятість через необхідність оновлення даних у ТЦК при офіційному працевлаштуванні.

"Усе через можливість бути мобілізованим ще на етапі працевлаштування, бо немає можливості для добронювання співробітників компаніями за межами заявок раз на пів року", - сказала вона.

Нагадаємо, Зеленський прокоментував законопроєкт про мобілізацію, який ВР ухвалила в другому читанні

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті