У Любліні відкрився рекрутинговий центр Українського легіону

У польському місті Любліні в День захисників і захисниць запрацював рекрутинговий центр Українського легіону в Польщі. Цю інформацію підтвердили джерела в Міністерстві оборони України, офіційно відомство наразі це не коментує, - пише Радіо Свобода 2 жовтня.

Факт відкриття рекрутингового центру підтверджує і офіційна сторінка Українського легіону. Там можна знайти інформацію про те, що охочі записатися можуть це зробити, подавши заявку просто на сайті або ж звернутися за адресою центру: Люблін, вул. Спокойна, 2 (ul. Spokojna, 2, 20-074 Lublin, Polska). Це адреса українського консульства в Любліні.

Також на офіційній сторінці йдеться, що Український легіон – це перший добровольчий підрозділ Збройних сил України, сформований із українців, які проживають за кордоном. Вступ до Українського легіону здійснюється винятково на добровільній основі з підписанням контракту. Легіон озброєний сучасною технікою та зброєю, що забезпечує високу боєздатність і ефективність у виконанні завдань. Підрозділ формується на території Польщі, навчання проводиться інструкторами НАТО на полігонах країн-партнерів.

Формування Українського легіону передбачене двосторонньою безпековою угодою між Україною та Польщею, яку підписав президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві 8 липня 2024 року. У документі йшлося, що легіон мають сформувати на території Польщі з українців, які перебувають за кордоном для захисту України. За навчання, підготовку і озброєння Українського легіону має відповідати Польща, а Київ – за рекрутацію.

Як повідомлялося, кількість українців, які вирішили приєднатись до українського легіону у Польщі, виявилась "вкрай малою". Про це заявив голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті