У Лиманській громаді на Донеччині дерусифікували понад 160 вулиць

Понад 160 об'єктів, назви яких пов'язані з російською федерацією та її сателітами, перейменували у Лиманській громаді на Донеччині. Відповідне розпорядження опублікувала МВА.

Голосування щодо перейменування топонімів на території громади, серед яких 165 вулиць та провулків, а також дві площі, тривали з 22 лютого по 22 квітня.

Тепер вулиці та провулки у Лимані носитимуть імена Василя Стуса, Миколи Леонтовича, Олени Теліги, Павла Тичини, Мирослава Скорика, Володимира Сосюри тощо. 

Деякі об’єкти топоніміки громади матимуть ім'я загиблих українських захисників. 

Так, у Лимані вулиця Пушкіна тепер названа на честь воїна Олександра Кузьменка, який загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині, а проспект Гагаріна – ім. Володимира Бражника.  Він загинув 29 серпня 2014 під час виходу з Іловайського котла. 

У селищі Зарічному вулиця Горького названа ім. Ігоря Каракуца, який брав участь у визволенні рідної Лиманщини. 

Разом з тим багато обрано назв, які, за думкою мешканців, в майбутньому не будуть потребувати якихось втручань. Це нейтральні назви на зразок Весняна, Дружня, Залізнична, Медова, Полунична, Світанкова та інші. 

З повним переліком перейменувань у Лиманській громаді можна ознайомитися за посиланням

Як повідомлялося, у Слов’янську та громаді перейменували понад 260 вулиць.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті