У Києві судитимуть ще 9 ексберкутівців, які розстрілювали активістів на Інститутській

У середу, 17 січня, прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо ще 9 міліціонерів роти спеціального призначення "Беркут", підпорядкованого ГУМВС України у Києві, за розстріл активістів Майдану у 2014 році. Про це інформують пресслужби ДБР і Офісу генпрокурора.

Зазначається, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві обвинувачені застосували проти учасників акцій протесту табельну гладкоствольну й автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами. 

Після цього за вказівкою командира беркутівці стали відходити на заздалегідь підготовлену позицію - бетонні блоки, що перекривали вхід на територію урядового кварталу. Перебуваючи за укриттям, спецпризначенці продовжили здійснювати прицільні постріли на ураження майданівців.

У результаті розстрілу тоді загинуло 48 та отримали вогнепальні поранення 90 мітингувальників.

Надалі зброя була викрадена, пошкоджена і прихована. Під час розслідування частину зброї знайшли та ідентифікували.

Лише вранці наступного дня після прийняття Верховною Радою рішення про повернення спецпідрозділів до місць постійної дислокації бійці спецроти відійшли з зайнятих позицій.

У зв’язку з переховуванням обвинувачених на території росії та набуттям ними російського громадянства справа в суді буде розглядатися за спеціальною заочною процедурою.

Як повідомлялося, Святошинський райсуд Києва 18 жовтня оголосив рішення у справі масових розстрілів активістів 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті