Екскомандирам "Беркута" оголосили нові підозри за знищення зброї, з якої вбивали майданівців

ДБР оголосило підозру колишнім командирам спецпідрозділу "Беркут", які намагались знищити зброю, з якої їхні підлеглі вбили учасників Революції Гідності. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

У ДБР зазначили, що ця зброя була використана спецпризначенцями 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві, унаслідок чого було вбито 48 та поранено 90 учасників акцій протесту.

Екскомандири полку та командир роти ПМОП "Беркут" усвідомлюючи, що надали злочинні накази, вирішили знищити знаряддя вбивств, аби приховати сліди злочинів.

Для цього вони організували перевезення зброї з території її місця дислокації та незаконно знищили табельну вогнепальну зброю у різних місцях Києва, що є перевищенням їхніх службових повноважень.

"Вони розрізали її на частини абразивним матеріалом та видалили механічним способом маркування серійних номерів. Після цього, залишки зброї працівники "Беркуту" скинули в притоці Дніпра – річці Віта та закопували на березі", - йдеться у повідомленні.

У ході слідства стало відомо, що було знищено 24 автомати 7,62 мм АКМС, одна снайперська гвинтівка Драгунова, три рушниці 12 мм "Форт-500" та рушниця "Форт-12" калібром 9 мм.

Фігурантів повідомлено про підозри за ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 262 та ч. 2 ст. 263-1 Кримінального кодексу України з максимальним терміном покарання до 10 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, у Києві судитимуть ще 9 ексберкутівців, які розстрілювали активістів на Інститутській. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті