У Києві працює виставка, присвячена 10-річчю створення батальйону "Айдар" у Старобільському районі Луганщини

Виставка "АЙДАР. 10 РОКІВ", присвячена річниці створення добровольчого батальйону на Луганщині, працює у Музеї війни в Києві з 11 травня. Про це повідомила Старобільська РВА у Телеграм. 

"Збереження  пам’яті про захисників "Айдару" є важливою місією, адже ці люди є взірцем мужності. Саме вони, від початку агресії росії, показали, що таке територіальний супротив, патріотизм, боротьба. Їх сила в тому, що вони відстоювали своє, віддаючи найцінніше", - зазначив при відкритті виставки голова Старобільської РВА Володимир Череватий.

Під час відкриття виставки

Він також розповів присутнім про земляків, які у складі батальйону "Айдар" загинули, захищаючи рідну Луганщину.

Зазначається, що експозиція відображає десятиліття історії підрозділу, який пройшов шлях від добровольчого формування в перші тижні російської агресії (2014 р.) до бойового підрозділу у складі Сил Оборони України. Експозиція - це воєнний життєпис 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" на основі артефактів.

У відкритті заходу взяли участь ті, хто з перших днів воював у складі "Айдара".

Зокрема, перед гостями виставки виступив старший сержант Григорій "Єврей" Півоваров, командир штурмового взводу. Він громадянин Ізраїлю, але від 2014 року став на захист України зі зброєю в руках у складі "Айдару". 

Кураторка проєкту Ірина Коцаб’юк поділилася деталями підготовки експозиції. Найголовніше - це передати глибокий зміст формування «Айдару», як прояву спротиву – не звичайного військового формування, а єдиної родини, де кожен відчуває підтримку побратимів та посестер, бо має єдину мету.

На відкриття виставки завітали і творчі партнери проєкту - Зоя Шу та Філіп Каллер, які спеціально для нього записали у відеоформаті серію інтерв’ю з бійцями 24-го окремого штурмового під назвою "Поза межами фронту" (травень 2024 року). Вони прибули до столиці відразу з фронту, де фотографували й фільмували реалії російсько-української війни. 

Директорка Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України Мар'яна Томин відзначила значимість проєкту, який має соціальну місію, адже Музей війни має статус Національного і зможе розповісти історії наших захисників.

Уточнюється, що добровольчий батальйон "Айдар" було створено на початку травня 2014 року у Старобільськогому районі Луганської області. Перший час після створення він базувався у селі Половинкине Старобільського района, нині окупованому.

Так до приходу окупантів у 2022 році виглядала пам'ятна стела у селі Половинкине, присвячена "Айдару"

Раніше "ОстроВ" повідомляв, що зібрано відомості про 15 мешканців Старобільщини, викраденних росіянами, зокрема, про "айдарівців" Петра Царевського з Чмирівки, Сергія Іващенка зі Старобільська та Володимира Кузнєцова з села Піщане.

Відомо, що суд над Царевським у Ростові росіяни переносили вже кілька разів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті