У Харкові перейменували колишній драмтеатр імені Пушкіна

У Харкові колишній драмтеатр імені Пушкіна перейменували на честь Квітки-Основ’яненка. Про це повідомляє місцеве культурне видання “Люк”. 

Рішення підтримали 88 депутатів обласної ради. До 2022 року театр носив ім’я російського поета Олександра Пушкіна.

Депутатка обласної ради Галина Куц повідомила, що сьогодні, під час сесії облради депутати підтримали зміну назви театру 88 голосами.

“Понад два роки тривала епопея перейменувань. Нарешті імена козацького роду Квіток, які багато зробили для формування українського обличчя Харкова та Слобідчини, вертаються із небуття”, – написала вона.

Видання зазначає, що до 2022 року театр носив ім’я російського поета Олександра Пушкіна. Після тривалих саботувань з боку обласної ради, ім’я росіянина все ж таки прибрали з назви театру. В цьому ж році в колективі театру проголосували за присвоєння йому імені Григорія Квітки-Основ’яненка. Там вважають, що драматург зробив дуже великий вклад у розвиток Слобожанщини, причому, не тільки у театральній сфері. 

“Його п’єси показують у театрах по всій Україні, проте досі немає театру, який носив би його ім’я”, – розповів тоді виданню “Люк” директор театру Олег Яцина.

Нещодавно під час круглого столу в межах громадського обговорення щодо присвоєння Харківському академічному драматичному театру імені Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка було вирішено підтримати цю пропозицію. Крім цього, дизайнер Олексій Чекаль розробив нову айдентику та логотип для театру.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті