У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

У Гаазі в понеділок, 23 вересня, розпочалося представлення позиції України в Арбітражному трибуналі у справі щодо прав прибережної держави в Чорному й Азовському морях і в Керченській протоці (Україна проти РФ). Про це повідомляє МЗС України.

Як повідомляється, 23 вересня делегація країни на чолі з агентом України, послом з особливих доручень МЗС Антоном Кориневичем розпочала представлення української позиції на усних слуханнях в Арбітражному трибуналі, створеному згідно з Додатком VII до Конвенції ООН з морського права 1982 року, у справі щодо прав України як прибережної держави в Чорному й Азовському морях і в Керченській протоці (Україна проти Росії).

У відомстві нагадали, що справа, позов у якій Україна подала 2016 року, стосується порушення Росією основоположних принципів морського права - права на транзитний прохід, свободи судноплавства, зобов'язання щодо захисту підводного навколишнього середовища та підводної культурної спадщини.

Зазначено, що слухання в Палаці миру в Гаазі, Королівство Нідерланди, триватимуть до 5 жовтня 2024 року та є конфіденційними для громадськості, за винятком вступного й завершального виступів агентів сторін у спорі.

"Притягнення РФ до відповідальності за порушення норм міжнародного права – один із пріоритетних напрямів роботи МЗС задля імплементації Формули миру президента України Володимира Зеленського. Робота делегації України в Гаазі протягом наступних двох тижнів має на меті відновити справедливість для нашої держави та нашого народу в галузі морського права", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Маріупольська міськрада виграла позов на €14 млн проти Росії за знищене тролейбусне депо. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті