У ФСБ розповіли, хто і чому в РФ масово підпалює військкомати та залізничну інфраструктуру

У ФСБ офіційно озвучили свою версію причин того, чому громадяни росії в різних регіонах масово підпалюють військкомати. Про це пише "BBC News. Русская служба" 25 серпня.

"ФСБ у п'ятницю, 25 серпня заявила, що в російських судах розглядаються 22 справи про підпали, скоєні ошуканими українськими спецслужбами росіянами. Йдеться про підпали будівель органів влади, МВС, Міноборони, а також залізничної інфраструктури", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що основний акцент спецслужба зробила на залученні до протиправної діяльності молоді та літніх людей, а також "радикалів" і "маргінальних верств населення".

BBC публікувала матеріал про те, як влітку в росії піднялася нова хвиля підпалів військкоматів. Уточнюється, що серед затриманих, в основному, літні люди, але є і молоді, студенти.

"Усі вони розповідають, що стали жертвами телефонних шахраїв. У деяких випадках ті представлялися співробітниками російських спецслужб і погрожували людям тюремним терміном, якщо не виконають їхні вимоги, - пише BBC. - Зараз про це ж заявила ФСБ: нібито співробітники українських спецслужб та інформаційних центрів "за допомогою популярних месенджерів" дзвонять росіянам від імені співробітників банків, СКР, МВС і ФСБ і, "використовуючи технології психологічного впливу", змушують переказувати значні суми на "безпечні рахунки" з метою "захисту від шахраїв".

"Надалі, зокрема під загрозою кримінального переслідування, схиляють до вчинення підпалів адміністративних будівель нібито з метою сприяння правоохоронцям у затриманні "шахраїв", - ідеться в прес-релізі ФСБ.

Раніше повідомлялося, що в росії за добу 31 липня зафіксували дев'ять спроб підпалу військкоматів.

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті