У «ДНР» на приблизно 5 тисяч запланованих іпотечних квартир узяли менше 800 кредитів. В інших «нових регіонах» ситуація ще гірша

Усього 756 іпотечних кредитів на купівлю житла було взято на окупованій території Донецької області. Про це пишуть місцеві ЗМІ з посиланням на повідомлення Росреєстру.

До кінця року окупаційна влада сподівається залучити близько тисячі позичальників. 

При цьому, забудовники запланували побудувати в «ДНР» майже 308,5 тис. кв. метрів іпотечного житла. Якщо прийняти середній розмір квартири в новобудові за 60-70 метрів (найбільш затребуваними є однокімнатні квартири), то на окупованій Донеччині покупців кредитного житла очікує близько 5 тисяч квартир. 

В інших окупованих РФ областях України ситуація з іпотекою ще гірша - на анексовані території Запорізької, Херсонської та Луганської областей припадає лише 30 % підписаних договорів.

Як повідомлялося раніше, іпотечна програма на окупованих територіях України відрізняється від загальноросійської. Так, у РФ придбати житло в іпотеку можна тільки в регіоні проживання покупця.Іпотека ж в анексованих областях України розрахована на приїжджих росіян, які бажають оселитися на «нових територіях». «Пільгова іпотека в нових регіонах надається для всіх громадян Росії віком від 18 років. Важливий момент: при купівлі житла прописка в цих регіонах необов'язкова. Побудувати будинок або придбати квартиру в Луганську, Донецьку, Мелітополі, Генічеську або іншому населеному пункті чотирьох суб'єктів може як житель цих областей і республік, так і житель будь-якого іншого регіону країни, який бажає оселитися на нових територіях», - йдеться в повідомленні міністерства фінансів країни-агресора.

Звісно, взяти кредит на купівлю житла можуть і українці, які опинилися на окупованій території і втратили свої будинки та квартири через російську агресію. Але навіть під пільгову ставку (2 % річних) вони не зможуть купувати житло за запропонованими забудовниками цінами - максимально розмір іпотечного кредиту дорівнює 6 мільйонам рублів.

 

 

Статті

Донбас
02.12.2024
16:00

Наша ціль – продовжити історію ДонНТУ. Як донецький виш тричі починав все з початку

Поняття механізму «переміщений університет» було дуже незрозуміле, в першу чергу для самої держави. Десять років тому ми проходили цей шлях одними з перших.
Донбас
01.12.2024
17:33

Куди поділася питна вода і що героїчного в документальному фільмі, який ніхто не дивиться. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ влада «ДНР» спробувала пояснити жителям окупованої частини Донецької області, чому з приходом «русского міра» в їхніх кранах зникла питна вода. Начальник «Води Донбасу» традиційно й очікувано відповів на запитання «Хто винен»?...
Країна
30.11.2024
13:52

Нестатутні стосунки. Як Путін під прикриттям Статуту ООН розв'язав криваву війну проти України

Статут ООН декларує таке право, як основне у світі. Проте йдеться саме про народи, а не мешканців окремих регіонів тієї чи іншої країни.
Всі статті