У Чехії затвердили параметри виділення коштів на підтримку українських біженців

Увечері 27 січня Кабінет міністрів Чехії дистанційно проголосував за затвердження параметрів виділення коштів, які надсилатимуться на підтримку українських біженців. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що нові нормативи закону lex Ukrajina можуть набути чинності вже у квітні 2023 р. Вони регулюватимуть «дотації солідарності» на надання біженцям житла та гуманітарну допомогу.

Згідно з проектом Мінпраці, гуманітарну допомогу у розмірі життєвого мінімуму біженці, які оформили візу тимчасового захисту, могли б отримувати протягом 150 днів.

«Після закінчення цього терміну буде проведено перевірку, чи не має ця особа перешкод для вступу на ринок праці (наприклад, з причин похилого віку, турботи про маленьку дитину, інвалідність, навчання тощо)».

Згідно з авторами поправки, проект змін у законі виходить із вимог щодо підвищення участі біженців у покритті витрат на перебування та інтеграцію.

Відповідно до поправки, до гуманітарної дотації увійдуть витрати на житло, які будуть обмежені відповідно до рішення уряду.

Поданий проект передбачає, зокрема, запровадження реєстрації біженців. Після затвердження урядом документ буде передано на розгляд парламенту, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, українські біженці, які працюють у Чехії, перерахували податків більш ніж на 300 млн євро.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті