У 20 регіонах України працює мережа з 36 центрів підтримки переселенців з Луганської області, допомогою охоплено 110 тис осіб

Мережа з 36 центрів підтримки переселенців з Луганщини працює у 20 регіонах України станом на кінець червня. Про це повідомив перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук 29 червня.

"На сьогодні районними та місцевими військовими адміністраціями створена мережа з 36 центрів підтримки ВПО з Луганщини, яка охоплює 20 регіонів України та обслуговує 110 тисяч осіб", - повідомив Смирнов.

Уточнюється, що громади Сєвєродонецького району забезпечують діяльність 23 центрів, які підтримують 81 тис ВПО з Луганщини. По п’ять хабів обслуговують громади Щастинського та Сватівського  районів, реціпієнтами яких відповідно є 13 тис та 11 тис людей. Старобільським районом створені три хаби, які обслуговують п’ять тисяч переселенців.

Усього від початку діяльності хабів луганчанам видано понад 10 600 тонн гуманітарної допомоги.  

За екстериторіальним принципом, тобто незалежно від місця реєстрації внутрішньо переміщеної особи, надається до 50 видів різноманітних послуг. Найбільш затребуваними є прийоми сімейних лікарів, відновлення документів, складання процесуальних документів тощо, консультації з питань соціального захисту, підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, пенсійного забезпечення, соціальні послуги, зокрема з підтриманого проживання, побутові послуги, оздоровлення дітей.

"Також у м. Дніпро відкрито цифровий хаб "Луганщина моя", в якому здійснюється консультування, навчання цифровій грамотності, навичкам роботи з веб-порталом "Дія" тощо. За місцем проживання переселенців послуги надаються 201 фахівцем-ВПО релокованих закладів та установ, найбільшу частину складають працівники соціальної сфери - 170 осіб", - сказано також у повідмленні.

Для швидкого реагування на запити та потреби громадян підтримується робота багатоканальної "гарячої лінії з гуманітарних питань", яка щоденно приймає в середньому 120-150 дзвінків (телефон 0-800-33-24-75").

Раніше повідомлялось, що хаб Нижньодуванської громади в Києві прийматиме переселенців з Луганщини за новою адресою з 2 липня.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті