Твори мистецтва з київського музею Ханенків передали на зберігання до Королівського замку у Варшаві

Королівський замок у Варшаві прийняв на зберігання 38 найцінніших творів із колекції Музею Ханенків в Києві, які  покажуть на виставці. Про це повідомляє "Наш вибір".

«Пані та панове, ми прийняли нових біженців з України. Цього разу це твори мистецтва з Художнього музею в Києві», – сказав директор Королівського замку у Варшаві професор Войцех Фальковський  на пресконференції, присвяченій передачі у стіни замку 38 експонатів з колекції Музею мистецтв імені Варшаві Богдана і Варвари Ханенків у Києві.

Колекція, привезена до Варшави, містить найцінніші твори мистецтва, які раніше не демонструвалися в Польщі. Їх привезли сюди на прохання дирекції Художнього музею Ханенків в Києві, який сильно постраждав під час російських обстрілів столиці України.

У жовтні минулого року біля Музею Ханенків розірвався снаряд. Від вибуху постраждав фасад. Працівники музею зіткнулися з необхідністю вберегти колекцію. На їхній заклик про допомогу відгукнулося керівництво Королівського замку у Варшаві, яке виступила з ініціативою прийняти колекцію під час війни. Було також домовлено, що ця унікальна колекція стане доступною для польських дослідників мистецтва та науковців, а також для широкого загалу. Роботи, прийняті на тимчасове зберігання, будуть показані на виставці, яку Королівський замок планує відкрити у 2024 році.

«Це вже третя група предметів, отриманих Польщею від України, яку, як ми знаємо, було втягнуто в жорстоку війну, розпочату Росією. Ця війна є також є війною за культуру та ідентичність. Сам Путін заявив, що української ідентичності та культури не існує, а тому він нищить українські культурні інституції. Вже 1400 з них зазнали пошкоджень, третина з яких повністю знищена. Під обстріли потрапив і Художній музей, який вирішив передати для зберігання та експонування 38 своїх найвідоміших творів, що становлять найбільшу та найціннішу колекцію нідерландського, італійського та іспанського мистецтва в Україні. Один із снарядів впав прямо перед будівлею і розбив усі вікна, що змусило всіх усвідомити, наскільки ця загроза неминуча», – прокоментував Міністр культури Польщі Пйотр Глінський.

Зали Музею Ханенків у Києві станом на зараз. Фото - "ОстроВ".

Він додав: «Польсько-українські стосунки розвиваються добре, у нас давно не було такої хорошої атмосфери. Я сподіваюсь, що ми цього ніколи не змарнуємо і що Путін прорахувався. Хотів знищити, а збудував. Мимоволі збудував, щось добре і прекрасне, виразом чого є те, що польська (і не тільки польська) публіка зможе оглянути ці прекрасні твори мистецтва у Королівському замку у Варшаві».

У колекції, привезеній до Варшави, особливу цінність має «Портрет Станіслава Августа в одязі Генріха IV» Елізабет Віже-Лебрен, написаний у 1797 році в Санкт-Петербурзі і є одним з двох останніх зображень короля. Полотно ніколи раніше не виставлявся в Польщі.

Привезли до замку також «Архітектурне капричіо з руїнами храму» Бернарда Беллотта (відомого також як Каналетто) та «Вид із водоспадом» Жана-Батіста Пільмана, художника, який працював у Станіслава Августа під час модернізації інтер’єра замку.

Разом з ними до Варшави передали картини італійських майстрів епохи Відродження та бароко, зокрема, Якопо дель Селлайо, Джованні Франческо Барб’єрі тощо.

Твори мистецтва у Королівському замку у Варшаві.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті