Туреччина почала надавати довгостроковий дозвіл на проживання кримським татарам

Міграційна служба МВС Туреччини з початку серпня розпочала видачу довгострокового дозволу на проживання кримським татарам, визнавши за ними статус «співвітчизників з тюркським корінням». Про це повідомляє агентство "Анадолу".

Зазначається, що посвідка на проживання кримським татарам видається за дорученням глави МВС Сулеймана Сойлу від червня 2022 року. Раніше під цей статус підпадали турки-ахиска, уйгури, етнічні турки з Болгарії та Греції.

Згідно з чинним законодавством, довгостроковий дозвіл на проживання в Туреччині можуть отримати лише іноземці, які перебувають у країні безперервно протягом восьми років. Відтепер від кримських татар не буде потрібно виконання цієї умови.

Охочі скористатися цим правом зможуть звернутися до регіональних управлінь міграції з необхідними документами, попередньо записавшись на зустріч на сайті «e-ikamet.goc.gov.tr».

Згідно з офіційними даними, лише 5% іноземців, які проживають у Туреччині, мають довгостроковий дозвіл на проживання. При цьому довгостроковий дозвіл на проживання мають 75% іноземців, що проживають в Туреччині, з тюркським корінням.

"Туреччина по сьогоднішній день простягла руку допомоги 4296 співвітчизникам з тюркським корінням, що зазнали на собі негативного впливу війни між Україною і РФ. У спеціальних центрах у п'яти провінціях Туреччини розміщено 2804 співвітчизники з тюркським корінням з України, включаючи 409 кримських татар та 2395 - турків-ахиска", - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що відповідно до норми отримання громадянства Туреччини «у винятковому порядку», передбаченої для категорії осіб у статусі «співвітчизників з тюркським корінням», починаючи з 2002 року громадянство Туреччини отримали 101 995 турків-ахиска та 6787 – уйгурів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті