На дебатах у Європарламенті Крим назвали "лабораторією колоніальної експансії РФ"

РФ здійснює цілеспрямовану політику щодо зміни складу населення Криму, кримські татари продовжують зазнавати репресій, і загалом ситуація з правами людини на 11-й рік окупації півострова стає тільки гіршою. Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті, присвячених ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму, повідомляє Укрінформ.

«Для татар ситуація дедалі більше нагадує ту, в якій вони опинилися після спочатку німецької окупації Криму, а потім повторного захоплення Сталіним і депортації, що відбулася після цього», - заявив Мікаель Галлер, член бюро Європейської народної партії.

Він вважає, що важливо пролити світло на долю людей, які зазнають переслідувань лише за те, що належать до кримськотатарської меншини та вимагають дотримання своїх законних прав.

Політик нагадав про Ірину Данилович - журналістку та правозахисницю, яка була викрадена у 2022 році російськими спецслужбами, про Тофіка Абдулгазієва – громадського активіста, засудженого до 12 років позбавлення волі, та Амета Сулейманова – журналіста, якого також запроторили на 12 років за грати.

Усіх їх було затримано за неправдивими обвинуваченнями без доступу до справедливого судового розгляду та невідкладної медичної допомоги, якої вони потребують.

«Важливо, щоб їхні імена були зафіксовані, щоб агресор і гнобитель мав на увазі - ми знаємо про них. Ми вимагаємо негайного й безумовного звільнення та засуджуємо дії Росії, які тривають в рамках великої війни проти України, починаючи з 2014 року в Криму», – підкреслив Галлер.

Шведський єврокомісар Джессіка Росволл повідомила, що Європейська влада підтримує зв'язок з громадянським суспільством та правозахисниками для моніторингу ситуації в Криму. Їй відомо про 218 політичних в'язнів лише на півострові, при цьому багато людей викрадені та вивезені вглиб Росії.

«Окупант нав'язує русифікацію кримчан через школи, громадське життя, придушення української культурної ідентичності та цензуру ЗМІ. Ті, хто виступає проти російських правил, журналісти та громадська діяльність, члени громад, релігійні діячі та звичайні громадяни страждають від порушень прав людини. Їх засуджують до багаторічного ув'язнення і часто депортують до Росії», - розповіла Росволл.

Депутат-соціаліст Рафаель Глюксманн назвав Крим «лабораторією російської колоніальної експансії».

«Кримські татари були об'єктом неоколоніалізму. Їх знищували в минулому, і вони вижили сьогодні в Україні, попри окупацію та систематичну русифікацію їхньої території», - розповів він, закликавши накласти санкції на осіб, відповідальних за знищення цілого народу.

«Мир не буде досягнутий через заперечення прав кримських татар», - наголосив Глюксманн.

У четвер Європарламент має проголосувати за відповідну резолюцію, у якій згадуються імена трьох політичних в’язнів Кремля.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті