Центр стратегічних комунікацій: Чутки про летальні випадки через прострочену медичну гуманітарку - це фейк

Інформація про те, що в кількох містах України зафіксовано летальні випадки через прострочену медичну гуманітарку, розповсюджена російскими пропагандистськими Телеграм-каналами, є фейком. Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки 17 листопада. 

"Пишуть, що у кількох містах України зафіксовано летальні випадки через прострочену медичну гуманітарку. Це - фейк", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що брехнею є така інформація: в Україну завезли партію гуманітарної медичної допомоги з препаратами для наркозу, термін придатності яких минув. Через використання прострочених препаратів за один день у Дніпрі від "Пропофолу" нібито померло 12 людей, а у Харкові зареєстрували не менше 5 смертей. Цю новину тиражують прокремлівські ресурси.

Правда є такою: єдиними каналами поширення такої "новини" про смерть людей у лікарнях Дніпра та Харкова були винятково російські Телеграм-канали та новинні сайти, в українських ЗМІ такої інформації не було і немає, з'ясували фактчекери StopFake. Однак у серпні 2023 року в Дніпрі дійсно був трагічний випадок в одній з клінік – після планових операцій 11 пацієнтів потрапили до реанімації, з них 11-річний хлопчик та 32-річний чоловік померли. Тоді у Держслужбі України з лікарських препаратів та контролю за наркотиками тимчасово заборонили реалізацію та застосування кількох партій медичних препаратів на час розслідування. Пресслужба МОЗ України повідомляла, що "медичні препарати лікарня закуповувала самостійно, а не отримувала через централізовані закупівлі".

"Пропаганда РФ використала окремий випадок для поширення дезінформації про нібито "небезпечну гуманітарну допомогу", хоча ані в Нацполіції, ані в Держслужбі взагалі не заявляли, що проблема саме в гуманітарній медичній допомозі", - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що роспропаганда поширила фейкове відео начебто від Залужного із закликом до держперевороту.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті