"Це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні": Буданов розповів, як збили російський Ту-22

Керівник ГУР Міноборони України Кирило Буданов відповів на запитання  про те, як вдалося збити російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ, який цієї ночі брав участь у черговому ударі по Україні у коментарі ВВС Україна.

"Довго чекали, готувалися, зрештою змогли", - сказав Буданов.

"Тиждень була, скажімо так, сама “засідка”. Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж", - пояснив керівник ГУР.

Він заявив, що не хотів би розкривати деталі операції. Але уточнив, що літак вразили на відстані 308 км. І для його знищення використали "ті ж прийоми і ті ж засоби, які ми використовували, коли знищили в повітрі літак А-50".

За даними ГУР, у росіян ще є літаки такого виду. Але, наголосив Буданов, "це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні", від якого "Одесі буде трошки легше зараз".

Буданов пояснив, що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, "які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту".

За його словами, ці потужні і швидкі ракети "ніхто не міг перехопити".

Але, оскільки це ще радянська розробка, точність цієї ракети "не така вже велика". А тому "більшу кількість цивільних будівель знищили саме ці ракети".

Тепер росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет, і вони будуть змушені застосовувати "тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря", каже Буданов.

"Х-22, я сподіваюся, більше не побачать", - припустив керівник ГУР в інтерв'ю виданню.

Як повідомлялося, російський літак Ту-22МЗ збито на відстані близько 300 кілометрів від України, бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився. Ці та інші подробиці збиття бомбардувальника повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті