The Times пише, що Буданов планував напад на "ПВК Вагнера" в Малі ще з минулого року

Африканська держава Малі розірвала дипломатичні відносини з Україною, звинувативши Київ у підтримці повстанців-туарегів, які наприкінці липня розгромили великий загін найманців "Групи Вагнера". За данними The Times Україна справді шукала співпраці з повстанцями ще з минулого року - інформує УНІАН.

Малійська хунта, яка здійснила державний переворот і скинула законну владу країни у 2020 році, заявила, що заяви представника ГУР Андрія Юсова про співпрацю з туарегами означають "очевидну агресію проти Малі та підтримку міжнародного тероризму".

Згідно з оприлюдненими документами Агентства нацбезпеки США, на які посилається The Times, голова ГУР Кирило Буданов планував напад на бойовиків "Групи Вагнера" у Малі ще з минулого року.  Також The Times посилається на неназваний російський Telegram-канал, як стверджує, що деяких повстанців-туарегів буцімто привезли аж в Україну, аби тут тренувати їх використанню FPV-дронів.

"Також повідомляється, що український спецназ протягом останнього року брав участь в операціях проти бойовиків Вагнера в Судані", – пише The Times, взагалі не уточнюючи, на кого саме він посилається у цьому твердженні. 

Як повідомлялося, влада африканської країни Малі оголосила про розрив дипломатичних відносин з Україною. 

Нагадаємо, що туарезькі повстанці з CSP-DPA, які в Малі вбили і взяли в полон багато "вагнерівців", заявили про готовність передати Україні живих російських найманців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті