Сибіга провів низку переговорів з представниками оборонної сфери на виставці SAHA EXPO 2024 у Стамбулі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь в офіційній церемонії відкриття однієї з найбільших оборонних виставок світу SAHA EXPO 2024 у Стамбулі 22 жовтня. Про це повідомили на сайті МЗС України.

"Андрій Сибіга взяв участь у відкритті SAHA EXPO 2024 у Стамбулі та провів низку переговорів з посадовцями та керівниками компаній оборонної сфери. ...Гендиректор турецької компанії Baykar Makina та голова SAHA EXPO 2024 Халюк Байрактар запросив Андрія Сибігу звернутися з промовою на офіційному відкритті та вручив йому символічний подарунок, модель реактивного надзвукового БПЛА KIZILELMA з українською символікою", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що у своїй промові український міністр наголосив, що співпраця між Україною та Туреччиною є рушійною силою двосторонніх відносин. Він висловив вдячність турецькій стороні та особисто Халюку Байрактару за військову допомогу та підтримку України в протидії російській агресії.

"Сьогодні 972 день повномасштабного російського вторгнення. Україна продовжує оборонятися. Ми вдячні турецьким партнерам за солідарність та допомогу. Потребуємо додаткової підтримки з боку всіх наших партнерів для подолання російської агресії та відновлення всеосяжного, справедливого та тривалого миру", - сказав Сибіга.

Він також окремо закликав турецькі компанії активно інвестувати в розвиток українського оборонно-промислового комплексу, який на сьогодні є одним з найбільш динамічних у світі.

"Під час виставки глава МЗС взяв участь у підписанні важливих контрактів між представниками української оборонної промисловості та турецькими компаніями", - сказано також у повідомленні. 

Міністр провів окремі двосторонні переговори з головою Секретаріату оборонної промисловості Турецької Республіки Халюком Гьоргюном, на яких сторони обговорили перспективи розвитку оборонної співпраці та необхідність проведення в Україні чергового засідання спільної комісії з військово-технічного співробітництва. Гьоргюн запевнив у готовності турецької оборонної промисловості до поглиблення співпраці з Україною.

"Головними темами переговорів міністра з командувачем Сухопутних військ Збройних Сил Туреччини армійським генералом Сельчуком Байрактароглу стали актуальні питання взаємодії в оборонній та військово-технічній сферах, реалізація спільних проєктів", - повідомляє також МЗС.

Крім того, глава МЗС провів спільну зустріч із міністром науки та технологій Туреччини Мехметом Фатіхом Каджиром, генеральним директором компанії Baykar Халюком Байрактаром та генеральним директором компанії TÜBİTAK SAGE Кемалем Топальомером. Її ключовими темами стали перспективи співпраці, важливість діалогу між компаніями та можливість постачання критично важливих озброєнь і військової техніки для українських воїнів.

Сибіга також провів зустріч із технічним директором компанії Baykar Сельджуком Байрактаром, під час якої співрозмовники відзначили позитивну динаміку співпраці між Україною та Туреччиною у сфері створення та виробництва БПЛА.

"Сподіваємося, що невдовзі компанія Baykar розпочне серійне виробництво своїх БПЛА в Україні", - цитуються слова Сибіги.

Раніше Зеленський заявив, що у жовтні будуть конкретні нові контракти в українському оборонному виробництві.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті