"Сумнівалися, що повернемося додому" - Резніков про переговори з росіянами в Мінську на початку війни

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, що під час поїздки до Білорусі для перемовин з росіянами на початку війни українська делегація не була впевнена, що повернеться додому. Про це він розповів в інтерв'ю іспанській газеті La Razon.

За словами очільника Міноборони, найважчим рішенням з початку війни було стати частиною української делегації, яка поїхала до Білорусі.

"Було дуже важко сказати "так" президенту, коли він попросив мене, тому що я відчував глибоку ненависть. І, як переговірник, я знаю, що це емоція, яка не приносить користі. Це було жахливо - потиснути руку ворогу. Було чотири зустрічі, три в Білорусі і одна в Туреччині. Скажу вам, що в перших трьох ми зовсім не відчували себе в безпеці і навіть сумнівалися, що повернемося додому", – розказав він.

"Оскільки я ухвалив рішення, я знав, що мушу зберігати дипломатичну позицію, тому що я був там, щоб донести до них нашу позицію, захистити її та переконати їх прийняти її. Зрештою ми це зробили, і нам вдалося врятувати десятки тисяч життів", – зазначив міністр оборони України.

Як повідомлялося раніше, міністр оборони України Олексій Резніков натякнув, скільки українських військових загинули з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті