Суд відмовив депутату Шуфричу у бажанні фізично бути присутнім на засіданнях Верховної Ради

Шевченківський райсуд Києва відмовив у тому, щоб народний депутат Нестор Шуфрич брав фізичну участь у засіданнях Верховної Ради, однак зобов'язав надати йому право виконувати депутатські повноваження в рамках його перебування в слідчому ізоляторі. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко у Телеграм 11 січня.

Гончаренко також опублікував фотокопію повної ухвали Шевченківського райсуду від 24 грудня 2024 року. Раніше він посилався на копію неповного тексту ухвали.

"Зобов'язати уповноважених осіб, відповідальних за забезпечення належних умов під час тримання обвинуваченого Шуфрича Нестора Івановича під вартою в межах застосованого запобіжного заходу, вжити заходів щодо забезпечення прав обвинуваченого Шуфрича Нестора Івановича стосовно реалізації останнім повноважень народного депутата України у формі та у спосіб, визначений чинним законодавством", - ідеться в ухвалі.

Водночас суд не задовольнив клопотання в частині доставлення Шуфрича для безпосередньої участі в пленарних засіданнях парламенту.

Копію ухвали суду направлено до Верховної Ради.

"Цікаво, як саме вирішать це питання. Бо, за регламентом, народний депутат може голосувати законопроєкти тільки в сесійній залі. Тобто Шуфрич не зможе голосувати. Але теоретично він може брати участь онлайн, наприклад, в засіданнях Комітетів. Чи подавати через помічників законопроєкти та постанови", - зазначив Гончаренко.

Нагадаємо, раніше суд зобов'язав СБУ забезпечити виконання Шуфричем депутатських повноважень, доставляючи його на засідання Верховної Ради. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті