Суд у Фінляндії дозволив конфіскувати активи путінського олігарха Ротенберга

Апеляційний суд міста Гельсінки в середу визнав законною конфіскацію коштів російського олігарха Аркадія Ротенберга в сумі €323 тис., скасувавши рішення районного суду, який раніше наклав заборону на відповідні дії виконавчої служби. Про це повідомляє Еспрессо з посиланням на фінське видання Helsingin Sanomat.

Справа стосувалася купівлі фінською компанією добрив у дубайської компанії Agricultural Minerals DMCC.

У жовтні 2021 року кооперативний банк зупинив виплату €323 000 за добрива, а служба судових виконавців наклала арешт на ці кошти.

Причиною стало те, що, на думку відомства, прямий чи опосередкований доступ до цих коштів мав Ротенберг.

У районному суді виконавче рішення було скасовано, але Апеляційний суд зайняв іншу позицію.

Міністерство закордонних справ, яке подало апеляцію на рішення суду першої інстанції, надало безліч відповідних доказів, включаючи журналістські розслідування та річний звіт підрозділу фінансової розвідки Естонії.

Апеляційний суд установив, що дубайська компанія насправді діяла від імені російського АТ "Минудобрения", підконтрольного Ротенбергу.

Аркадій Ротенберг – власник фінської хокейної команди "Йокерейден" і хокейної арени "Хартвалл Арена" – є братом Бориса Ротенберга. Обидва розбагатіли завдяки своїм зв’язкам з Путіним.

Аркадій Ротенберг був внесений до санкційного списку ЄС ще у 2014 році.

Станом на кінець квітня 1 710 фізичних та юридичних осіб у Фінляндії потрапили під дію санкцій, оголошених через російську війну проти України. Активи на суму близько 244 млн євро заморожені.

Як повідомлялося, Швейцарія заморозила активи Центробанку РФ на майже $8,3 млрд. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті