Структуру Ради НАТО-Україна та програму роботи на рік затвердили в Брюсселі

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО та України затвердили структуру Ради НАТО-Україна (РНУ) й програму її роботи на 2024 рік. Про це йдеться у заяві Ради НАТО-Україна на рівні міністрів закордонних справ, оприлюдненій на сайті Альянсу 29 листопада.

"Міністри підбили підсумки реалізації розширеного пакета наданої Україні політичної та практичної підтримки. Міністри затвердили структуру РНУ та амбітну програму роботи на 2024 рік", - сказано в заяві.

Зазначається, що НАТО і Україна "вже працюють і ухвалюють рішення спільно, на рівних, з широкого кола питань, включно з оперативною сумісністю, енергетичною безпекою, інноваціями, кіберзахистом і стійкістю".

"Ми будемо і далі розвивати ці напрямки роботи. РНУ також зарекомендувала себе як надійний механізм проведення консультацій в умовах кризи. НАТО продовжує надавати Україні терміново необхідну нелетальну допомогу", - заявили очільники МЗС країн НАТО та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Також було повідомляється про трансформацію Всеосяжного пакету допомоги у "багаторічну програму зі сприяння у відновленні українського сектору безпеки і оборони та з підтримки стримування й оборони України в довгостроковій перспективі".

"У рамках цих зусиль ми розробляємо "дорожню карту" для переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО. Ми також розробляємо нові проєкти з гуманітарного розмінування, медичної реабілітації поранених українських військовослужбовців і розвитку оборонно-промислового потенціалу України на основі стратегічного огляду оборонних закупівель", - йдеться також у докупенті.

У ньому наголошується, що держави-члени НАТО "залишаються непохитними у своєму зобов'язанні далі нарощувати політичну та практичну підтримку України, яка продовжує обстоювати свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, і продовжуватимуть надавати підтримку стільки часу, скільки буде потрібно".

Також зазначається, що Україна підтвердила свою прихильність продовженню демократичних реформ і реформ сектору безпеки. Зі свого боку держави-члени НАТО під час засідання надали Україні рекомендації щодо проведення пріоритетних реформ. 

"Рада НАТО-Україна вітає представлення Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і з нетерпінням очікує її реалізації. Міністри закордонних справ НАТО проводитимуть регулярну оцінку прогресу по лінії адаптованої Річної національної програми", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялось, що Німеччина анонсувала великий військовий пакет для України на €1,3 млрд: IRIS-T та снаряди

Статті

Світ
18.12.2024
12:00

«Київ готує різдвяний наступ». Російські ЗМІ про Україну

«Дедалі більше ознак того, що генштаб ЗСУ і головком Сирський готують новий наступ. Судячи з усього, Зеленський не відмовився від своєї ідеї про черговий «контрнаступ»
Країна
18.12.2024
00:00

Корупція на Дніпропетровщині: про що мовчить статистика

"Антикорупційна реформа була заявлена як досить серйозна, але почала працювати по-нашому, по-українськи. Наше суспільство ставить кошти вище честі, ніяка реформа не зможе виправити таке суспільство".
Донецьк
17.12.2024
11:57

Інсайд із Донецька. Міфи та реальність про життя в окупації сьогодні

Це ж тільки по телевізору у нас всі так люблять росію і путіна. Насправді жодної любові немає. Просто терплять і мовчать, щоби не посадили. Ну, або якщо на роботі потрібно – люблять.
Всі статті