Країни Євросоюзу погодили граничну ціну на газ. Рівень значно нижче, ніж пропонувалося у листопаді

Країни Європейського Союзу погодили граничну ціну на газ розміром 180 євро за МВт-год, що приблизно дорівнює $2100 за тисячу куб. м. Про це повідомило постійне представництво Польщі в ЄС, - пише "Ліга".

"Ми вітаємо домовленість міністрів Євросоюзу щодо обмеження ціни на газ у 180 євро/МВт-год, яке включає обмеження для всіх європейських хабів", – йдеться в повідомленні.

Гранична ціна встановлена на набагато нижчому рівні, ніж пропонувала Європейська комісія в кінці листопада.

План, який запропонувала Європейська комісія, передбачав обмеження максимальної ціни на газ на рівні 275 євро за МВт-год (трохи нижче $3000 за тисячу куб. м за тодішнім курсом). Пізніше Чехія запропонувала обмежити ціну на рівні 264 євро, потім почали говорити про поріг у 220 євро за МВт-год (менш ніж $2500 за тисячу куб. м).

Велика група країн Євросоюзу на чолі з Бельгією, Італією, Грецією та Польщею наполягали на тому, щоб поріг був ще нижчим.

Деякі інші країни, зокрема Німеччина, Нідерланди, Австрія, Угорщина, виступали проти будь-якого обмеження цін. Вони вважають, що в умовах, коли ЄС намагається диверсифікувати джерела постачання газу, європейський ринок повинен залишатися конкурентним.

Якщо гранична ціна буде занадто низькою, постачальники просто переорієнтують потоки зрідженого газу туди, де покупці готові пропонувати вищу ціну, вважають критики обмеження ціни.

За даними агентства Reuters, Німеччина на підсумковому обговоренні проголосувала за обмеження ціни, хоч і була раніше проти.

Агентство також пише, що обмеження ціни почне діяти з 15 лютого.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті