Столтенберг: Не можна допустити повторення затримки в передачі військової допомоги США Україні

Для встановлення миру в Україні життєво необхідний постійний приплив західної зброї. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Вашингтоні, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що ця заява була зроблена незабаром після того, як на мирному саміті, що пройшов минулого тижня у Швейцарії, було засуджено заяву путіна, який зажадав від Києва фактичної капітуляції як умови для початку мирних переговорів.

"Це може здатися парадоксом, але шлях до миру - це більше зброї для України", - сказав Столтенберг, виступаючи у вашингтонському Центрі Вудро Вільсона (Wilson Center).

Зазначається, що Столтенберг перебуває у Вашингтоні в рамках підготовки до саміту НАТО, який відбудеться в столиці США в липні.

Столтенберг попередив, що не можна допустити повторення затримки в наданні військової допомоги США Україні, яка сталася на початку року.

"Саме тому я очікую, що на саміті наші лідери погодяться з тим, щоб Північноатлантичний альянс очолив координацію та надання допомоги у сфері безпеки та навчання для України", - сказав глава НАТО.

Столтенберг наголосив, що Україна і далі робитиме кроки, необхідні для вступу до альянсу, щоб, щойно з'явиться така можливість, вона могла зробити це негайно.

Столтенберг також заявив, що понад 20 країн-членів НАТО цього року досягнуть цільового показника видатків на оборону в розмірі щонайменше 2 відсотків ВВП.

"Тільки зараз я можу повідомити, що цього року понад 20 союзників витрачатимуть на оборону щонайменше 2% ВВП, - сказав Столтенберг. - Це добре для Європи і добре для Америки, особливо тому, що більша частина цих додаткових грошей витрачається тут, у США".

Генеральний секретар НАТО додав, що за останні два роки понад дві третини оборонних закупівель Європи - або понад 140 мільярдів доларів - були здійснені американськими фірмами.

Очільник Північноатлантичного альянсу зазначив, що коли лідери НАТО на своєму саміті 2014 року встановили цільовий показник у 2% від ВВП, тільки три члени блоку - США, Греція і Велика Британія - досягли цього показника.

У той час до НАТО входили 28 країн. Сьогодні у складі блоку 32 держави.

Зазначивши, що критично важливу підтримку РФ надає Китай, який прагне водночас підтримувати добрі відносини із Заходом, Столтенберг наголосив, що "Пекін не може мати і те, й інше".

"Якщо Китай не змінить свій курс, союзникам доведеться покласти на нього витрати за це", - сказав генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, у НАТО погодили план посилення допомоги Україні.

Статті

Донбас
22.12.2024
19:05

Ватажки «ДНР» і «ЛНР» пообіцяли Путіну поселити безхатченків у вкрадені квартири і підвищити народжуваність. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня публікації в ЗМІ окупованого Донбасу були міцно зав'язані на прямій лінії кремлівського диктатора. Можна сказати навіть більше: «Знає кішка, чиє сало з'їла». Ватажки «республік» прекрасно знали, що жителі «ДНР/ЛНР» спробують...
Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Всі статті