Столтенберг: Не можна допустити повторення затримки в передачі військової допомоги США Україні

Для встановлення миру в Україні життєво необхідний постійний приплив західної зброї. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Вашингтоні, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що ця заява була зроблена незабаром після того, як на мирному саміті, що пройшов минулого тижня у Швейцарії, було засуджено заяву путіна, який зажадав від Києва фактичної капітуляції як умови для початку мирних переговорів.

"Це може здатися парадоксом, але шлях до миру - це більше зброї для України", - сказав Столтенберг, виступаючи у вашингтонському Центрі Вудро Вільсона (Wilson Center).

Зазначається, що Столтенберг перебуває у Вашингтоні в рамках підготовки до саміту НАТО, який відбудеться в столиці США в липні.

Столтенберг попередив, що не можна допустити повторення затримки в наданні військової допомоги США Україні, яка сталася на початку року.

"Саме тому я очікую, що на саміті наші лідери погодяться з тим, щоб Північноатлантичний альянс очолив координацію та надання допомоги у сфері безпеки та навчання для України", - сказав глава НАТО.

Столтенберг наголосив, що Україна і далі робитиме кроки, необхідні для вступу до альянсу, щоб, щойно з'явиться така можливість, вона могла зробити це негайно.

Столтенберг також заявив, що понад 20 країн-членів НАТО цього року досягнуть цільового показника видатків на оборону в розмірі щонайменше 2 відсотків ВВП.

"Тільки зараз я можу повідомити, що цього року понад 20 союзників витрачатимуть на оборону щонайменше 2% ВВП, - сказав Столтенберг. - Це добре для Європи і добре для Америки, особливо тому, що більша частина цих додаткових грошей витрачається тут, у США".

Генеральний секретар НАТО додав, що за останні два роки понад дві третини оборонних закупівель Європи - або понад 140 мільярдів доларів - були здійснені американськими фірмами.

Очільник Північноатлантичного альянсу зазначив, що коли лідери НАТО на своєму саміті 2014 року встановили цільовий показник у 2% від ВВП, тільки три члени блоку - США, Греція і Велика Британія - досягли цього показника.

У той час до НАТО входили 28 країн. Сьогодні у складі блоку 32 держави.

Зазначивши, що критично важливу підтримку РФ надає Китай, який прагне водночас підтримувати добрі відносини із Заходом, Столтенберг наголосив, що "Пекін не може мати і те, й інше".

"Якщо Китай не змінить свій курс, союзникам доведеться покласти на нього витрати за це", - сказав генеральний секретар НАТО.

Як повідомлялося, у НАТО погодили план посилення допомоги Україні.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті