США запровадили санкції проти 42 китайських компаній, які постачали російським фірмам американські "інтегралки"

Сполучені Штати запровадили санкції проти 42 китайських компаній, які постачали російським фірмам, повʼязаним з оборонним сектором, інтегральні схеми американського виробництва. Про це з посиланням на Міністерство торгівлі США пише Reuters 6 жовтня. 

"Влада США у п’ятницю, 6 жовтня додало 42 китайські компанії до списку експортного контролю у зв'язку з підтримкою військово-промислового комплексу РФ", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що китайські компанії, включені до списку, постачали російським фірмам, повʼязаним з оборонним сектором, інтегральні схеми американського виробництва. Окрім компаній з КНР, Сполучені Штати запровадили експортний контроль і щодо семи компаній з Фінляндії, Німеччини, Індії, Туреччини, Об'єднаних Арабських Еміратів та Великої Британії.

Стверджується, що вони сприяли постачанню в росію мікроелектроніки, зокрема тієї, яку РФ використовує для систем точного наведення ракет і безпілотників, що запускаються проти цивільних об'єктів в Україні.

"Сьогоднішнє розширення списку юридичних осіб дає чіткий сигнал: якщо ви постачаєте російському оборонному сектору технології американського походження, ми дізнаємося про це і вживемо заходів", - цитує видання помічника міністра торгівлі США з питань експортного контролю Метью Аксельрод.

Зазначається, що йдеться про список юросіб, до якого вносяться компанії, які США вважає загрозою національній безпеці або зовнішній політиці країни. Для торгівлі з компаніями зі списку постачальники повинні отримувати урядові дозволи.

Раніше повідомлялось, що після зустрічі путіна та Ким Чен Ина Північна Корея почала постачати росії снаряди.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті