США ввели санкції проти осіб та організацій з Ірану, Китаю й Гонконгу за допомогу Ірану в закупівлі компонентів для БПЛА

Сполучені Штати вводять нові санкції за постачання компонентів для іранських дронів та ракет. Про це з посиланням на міністерство фінансів США пише "Голос Америки" 30 липня.

"Закупівля Іраном критично важливих компонентів для ракет та БПЛА продовжують давати йому можливість поширювати збройні системи його проксі на Близькому сході та до Росії", - йдеться в повідомленні американського відомства.

Уточнюється, що міністерством фінансів включено до санкційних списків п'ять осіб та сім організацій з Ірану, Китаю та Гонконгу до переліку санкцій за допомогу Ірану в закупівлі компонентів для безпілотників, включаючи акселерометри та гірометри. 

"Сьогоднішній захід виявляє додаткові компанії-оболонки і довірених осіб, через яких Іран намагається придбати ці компоненти", - цитуються в повідомленні слова заступника міністра фінансів США Браяна Нельсона.

"Україну турбує те, що компанії Гонконгу можуть допомагати Росії обходити санкції. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту у Гонконг 25 липня закликав главу Гонконгу Джона Лі закрити Росії можливості обходити санкції, накладені на Москву через її повномасштабну війну проти України. Відповідно до підрахунків видання The New York Times, з початку повномасштабної війни Росія отримала заборонені мікросхеми загальною вартістю близько 4 мільярдів доларів. Значна кількість цих мікросхем була відправлена через мережу підставних компаній у Гонконгу", - пише також "Голос Америки".

Раніше Єрмак повідомив про нові санкції Великої Британії щодо експортерів військового обладнання в РФ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті