США допускають обмін ядерними ударами після погроз Кремля

США допускають обмін ядерними ударами в разі потреби, але країна водночас повинна зберегти частину свого арсеналу для подальшого стримування супротивників. Про це заявив представник Стратегічного командування (STRATCOM) Пентагону контр-адмірал Томас Б'юкенен, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Нам потрібно мати резервні потужності. Ви ж не будете витрачати всі свої ресурси, щоб перемогти, вірно? Тому що тоді вам нічим буде стримувати», - сказав Б'юкенен.

За його словами, в результаті застосування ядерної зброї США повинні «продовжувати лідирувати у світі». При цьому контр-адмірал наголосив, що США виступають проти застосування ядерної зброї і «не хотіли б опинитися в середовищі, яке відбудеться після обміну ядерними ударами». У зв'язку з цим Б'юкенен закликав до постійного діалогу з Росією, Китаєм і Північною Кореєю, щоб не допустити ядерного конфлікту.

У повідомленні нагадується, що 19 листопада російський диктатор путін затвердив оновлену ядерну доктрину, згідно з якою Москва може застосувати ядерну зброю, якщо Росію атакують безпілотники і крилаті неядерні ракети або виникне загроза втрати частини території країни. У документі також ідеться про те, що агресія проти країни або її союзників із боку будь-якої неядерної держави за участю або за підтримки ядерної держави розглядатиметься як їхній спільний напад на Росію. Водночас у доктрині підкреслюється, що використання ядерної зброї є крайнім заходом забезпечення безпеки країни.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті