Співвідношення сил та фрагментована оборона: військовий експерт пояснив причини успіху росіян на сході

У росіян є суттєва перевага в живій силі, техніці та вогневій потужності. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" сказав керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук.

"У росіян є суттєва перевага в живій силі, техніці та вогневій потужності. Це їм коштує дорого, але вони від цього не відмовляються. Щодня ворог втрачає значну кількість особового складу. Згадайте битву за Бахмут, коли казали про м'ясні штурми, але тоді втрати росіян були на рівні 500-600 людей за добу. При битві за Авдіївку на початку цього року щоденні втрати російських військ складали становили 700-800 осіб. А зараз втрати росіян складають в середньому близько 1500 людей в день. Це величезні витрати, які треба якось компенсувати. Очевидно, що мобілізаційні плани складалися з урахуванням поточних втрат на той момент. Тобто зараз у них створилася "яма". Мобілізація та ресурси, які вони мають, не відповідають цим втратам. Це стосується також техніки та боєприпасів, які вони витрачають з інтенсивністю, яка перевищує нормативи", - розповів він.

Разом з тим, зазначив експерт, існують проблеми з українського боку.

"Але є і наші проблеми, через які росіяни мають певний успіх. Раніше на ділянках фронту у нас була достатньо щільна оборона (наприклад, Бахмут та Авдіївка), і ми говорили, що вони продавлюють українську оборону. Зараз у нас,  на жаль, оборона фрагментована,  недостатньо людей. Там де повинна стояти рота, стоїть взвод.

Тактика не змінюється, але залежно від обстановки використовуються різні елементи. На жаль, співвідношення сил дуже важке", - пояснив Павло Лакійчук.

Як повідомлялося раніше, росіяни змінили тактику і хочуть оточити Покровськ, перерізавши логістичні ланцюги.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті