Словаччина приєдналася до ініціативи Чехії із закупівлі снарядів для України, але в "особливий спосіб"

Словаччина все ж таки приєдналася до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України, однак зробила це в особливий спосіб. Про це розповів президент країни Петер Пеллегріні під час візиту до Чехії, повідомляє "Громадське" з посиланням на агентство TASR.

За його словами, Словаччина сприяє успіху чеської ініціативи своїми виробничими потужностями. Так, країна збільшила виробництво на своїх заводах, де виробляють або відновлюють боєприпаси необхідних калібрів.

Пеллегріні каже, що значну частину боєприпасів, які Україна отримає за ініціативою Чехії, відновлять ​​на словацьких заводах.

Також словацький президент заявив, що вже запланував зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. Вона відбудеться під час засідання Європейської ради в Брюсселі або під час майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.

Зазначимо, Словаччина на державному рівні не долучилася до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України. Однак словацькі активісти вирішили самостійно зібрати гроші серед небайдужих громадян. У такий спосіб вдалося зібрати 4 мільйони євро.

Своєю чергою прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що зібрані кошти усе одно «не змінять ситуації», і використав порівняння, що означає «пукнути в дерево».

«Через рік-два буде так само — усі гроші будуть витрачені, можливо, щось розкрадуть, але в Україні нічого не зміниться, і ми будемо там, де є. Це моя позиція. Тому я все одно буду віддавати перевагу мирному розв’язанню, припиненню вогню за будь-яку ціну», — підсумував прем’єр.

Нагадаємо, напередодні перша партія боєприпасів у рамках чеської ініціативи прибула в Україну. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті