Скульптури врятованих з-під обстрілів на прифронтовій Донеччині кам'яних баб перевезли до музею Дніпра

До Національного історичного музею Дніпра привезли скульптури кам’яних баб, врятованих на прифронтовій Донеччині.  Про це повідомляє Відкритий з посиланням на Facebook-сторінку волонтерки Ольги Соляр. 

“Евакуювали ще “двохтисячні” скульптури, так звану “малюку” із зони бойових дій. Вони вже трохи пошкоджені від уламків, але ще цілі. Заради їхньої безпеки треба було зробити це якнайшвидше, щоб не сталося, як у жінки з Гвардійської Могили, котра розбилася на десятки частин під час експорту”, – розповіла волонтерка Ольга Соляр. 

Жінка висловила велику подяку Юрію Фанигіну, який забив на сполох та швидко оформив всі необхідні дозволи, посвідчення і документи. Скульптури надійшли до Дніпропетровського національного історичного музею відповідно до затвердження Департаменту культури Донецької облдержадміністрації та місцевої влади.

“Велика подяка також бійцям і Віктору Копейко, які вдруге допомогли з евакуацією. Серед них 231-й Окремий Батальйон Територіальної Оборони м. Дніпро та Калистий Олександр. Дякую волонтерам з Дніпра – Григорію Дем’янову та Юрку. Величезна подяка також донорам Чарівного Карпатського фонду, адже евакуація відбулася завдяки вашим пожертвам. Разом ми врятували більше пам’яток культурної спадщини одного з незвичайних кочових народів Великого степу, тобто Половців”, – додала  волонтерка. 

Раніше до історичного музею імені Яворницького у Дніпрі привезли половецьку бабу з фронтового села на Донеччині. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті