Сім країн ЄС замовили 155-мм боєприпаси в межах плану спільних закупівель

Сім держав-членів Європейського Союзу замовили боєприпаси в межах схеми спільних закупівель ЄС під егідою Європейського оборонного агентства (EDA), спрямованої на надання Україні артилерійських снарядів. Про це, як пише "Європейська правда", агентство повідомило на запит Reuters.

У EDA зазначили, що замовлення стосуються як готових артилерійських снарядів 155-мм калібру, так і їхніх компонентів – наприклад, зарядів і капсулів.

"Сім країн-членів вже розмістили замовлення на 155-мм боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Протягом найближчих тижнів і місяців може бути зроблено більше замовлень, наприклад для поповнення запасів держав", – додали у відомстві.

Держави, які розмістять замовлення до кінця вересня, матимуть право подати заявку на відшкодування витрат на закуплені для України боєприпаси з Європейського фонду миру.

Європейське оборонне агентство відмовилося назвати вартість і кількість замовлень, заявивши, що значна частина інформації є конфіденційною, а також держави, які беруть участь у схемі закупівель.

Водночас Міністерство оборони Литви підтвердило Reuters, що країна бере участь у закупівлях.

Як відомо, ЄС надає підтримку країнам-членам у постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; агрегуванні попиту і спільній закупівлі 155-мм боєприпасів; а також у нарощуванні виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

Регламент "Акт на підтримку виробництва боєприпасів" (ASAP), розроблений у Європейському Союзі для збільшення виробництва боєприпасів та ракет, набув чинності 23 липня. Нагадаємо, що ASAP є складовою плану Європейського Союзу з забезпечення України мільйоном артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців, запропонованим у березні 2022 року.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті