Сім країн ЄС замовили 155-мм боєприпаси в межах плану спільних закупівель

Сім держав-членів Європейського Союзу замовили боєприпаси в межах схеми спільних закупівель ЄС під егідою Європейського оборонного агентства (EDA), спрямованої на надання Україні артилерійських снарядів. Про це, як пише "Європейська правда", агентство повідомило на запит Reuters.

У EDA зазначили, що замовлення стосуються як готових артилерійських снарядів 155-мм калібру, так і їхніх компонентів – наприклад, зарядів і капсулів.

"Сім країн-членів вже розмістили замовлення на 155-мм боєприпаси за прискореною процедурою EDA. Протягом найближчих тижнів і місяців може бути зроблено більше замовлень, наприклад для поповнення запасів держав", – додали у відомстві.

Держави, які розмістять замовлення до кінця вересня, матимуть право подати заявку на відшкодування витрат на закуплені для України боєприпаси з Європейського фонду миру.

Європейське оборонне агентство відмовилося назвати вартість і кількість замовлень, заявивши, що значна частина інформації є конфіденційною, а також держави, які беруть участь у схемі закупівель.

Водночас Міністерство оборони Литви підтвердило Reuters, що країна бере участь у закупівлях.

Як відомо, ЄС надає підтримку країнам-членам у постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; агрегуванні попиту і спільній закупівлі 155-мм боєприпасів; а також у нарощуванні виробничих потужностей європейської оборонної промисловості.

Регламент "Акт на підтримку виробництва боєприпасів" (ASAP), розроблений у Європейському Союзі для збільшення виробництва боєприпасів та ракет, набув чинності 23 липня. Нагадаємо, що ASAP є складовою плану Європейського Союзу з забезпечення України мільйоном артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців, запропонованим у березні 2022 року.

Статті

Країна
17.10.2024
10:00

Агросектор України: мінна загроза

Ще у 2014 р. Уакраїна увійшла до п'ятірки країн з найбільшою замінованою територією. Сусіди за рейтингом: Сирія, Афганістан, Ємен та М'янма. Після повномасштабного рашистського вторгнення у 2022 р. ми очолюємо цей сумний список.
Світ
16.10.2024
07:41

«Наші війська вже підійшли до Миргорода». Російські ЗМІ про Україну

Ніхто не гарантує, що всі країни єдиним фронтом стануть на захист члена НАТО... Для самого альянсу немає жодної причини включати в себе Україну. Він і так користується нею як своїм плацдармом, не несучи при цьому жодної відповідальності.
Країна
15.10.2024
10:54

Друга річниця "повернення Донбасу додому": фестиваль міфів

Сама ідея апелювати до історії, говорячи про належність території до державних утворень, межі яких постійно змінювалися, – у сучасному світі виглядає дивно.
Всі статті