Сі Цзіньпін: США і Китай мають бути партнерами, а не суперниками

Держсекретар США Ентоні Блінкен в останній день свого турне Китаєм у п'ятницю, 26 квітня, зустрівся в Пекіні з головою КНР Сі Цзіньпіном. На зустрічі в Будинку народних зборів у центрі китайської столиці Сі Цзіньпін, заявив, що Китай і США "повинні бути партнерами, а не суперниками", - пише DW.

"За минулі 45 років відносини двох країн пережили злети і падіння і показали нам багато важливого: дві країни повинні бути партнерами, а не суперниками, допомагати одна одній досягти успіхів, а не завдавати одна одній шкоди", - цитує Сі Цзіньпіна Центральне телебачення Китаю.

Китайський лідер закликав, незважаючи на розбіжності двох країн, прагнути знайти точки дотику, а не вести "недобросовісну конкуренцію". Китай і США також мають бути вірними своєму слову, замість того щоб "говорити одне, а робити інше", додав він.

За словами Сі, є ще багато питань, які необхідно вирішити, і є можливості для подальших зусиль. "Ми сподіваємося, що США також зможуть позитивно оцінити розвиток Китаю", - сказав він, зазначивши, що, коли цю "фундаментальну проблему" буде розв'язано, відносини двох країн зможуть по-справжньому стабілізуватися, покращитися і рухатися вперед.

Ентоні Блінкен прибув до Китаю з триденним робочим візитом 24 квітня. Перед зустріччю із Сі Цзіньпіном він провів у Пекіні п'ятигодинні переговори з міністром закордонних справ КНР Ваном І.

Під час цієї зустрічі Блінкен висловив занепокоєння з приводу "підтримки КНР російської оборонно-промислової бази" на тлі триваючої війни Росії проти України, повідомив офіційний представник Держдепартаменту Меттью Міллер. За його словами, сторони також обговорили територіальні претензії Пекіна до острова Тайвань, його дії в Південно-Китайському морі та інші спірні питання.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті