Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung опублікувало 10 пунктів мирного плану Володимира Зеленського

Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung опублікувало 10 пунктів мирного плану Володимира Зеленського.

  1. Ядерна енергетика: Під час конфлікту не можна погрожувати ні застосуванням ядерної зброї, ні руйнуванням цивільних атомних електростанцій. Такі станції, як українська в Запоріжжі, мають перебувати під міжнародним контролем.
  2. Продовольча безпека: Світові запаси продовольства не повинні використовуватися як зброя. Експорт українського зерна має бути забезпечений.
  3. Енергопостачання: Напади на цивільне енергопостачання неприйнятні і є злочином.
  4. Військовополонені: Військовополонені та переміщені особи, включно з багатьма депортованими дітьми, мають бути обміняні за принципом "всіх на всіх".
  5. Територіальна цілісність: Усі сторони повинні поважати Статут ООН і, отже, існуючі міжнародні кордони та суверенітет національних держав. Територіальна цілісність України має бути повністю відновлена.
  6. Виведення військ: закінчення конфлікту має включати повне виведення всіх російських військ з української території.
  7. Військовий трибунал і репарації: Жоден військовий злочин не повинен залишитися безкарним. Для цього має бути створено спеціальний міжнародний військовий трибунал. Міжнародний механізм має гарантувати, що Росія має заплатити за шкоду.
  8. Шкода навколишньому середовищу: Навіть під час протистояння шкода навколишньому середовищу має бути зведена до мінімуму. Руйнування Каховської греблі - це злочин проти довкілля, за який Росія має нести відповідальність.
  9. Гарантії безпеки: Незважаючи на міжнародні запевнення після розпаду Радянського Союзу, Росія не поважала національний суверенітет і цілісність України. Щоб не допустити повторення цього в майбутньому, країні необхідні міжнародні гарантії безпеки, і вона має бути інтегрована в трансатлантичні структури безпеки НАТО.
  10. Мирний договір: Мирний договір, що містить усі вищезгадані аспекти, має бути підписаний якомога швидше після закінчення збройного конфлікту за максимально широкої участі держав і міжнародних організацій.

Останні п'ять пунктів із цієї формули миру мають обговорювати в Давосі.

 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті