Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung опублікувало 10 пунктів мирного плану Володимира Зеленського

Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung опублікувало 10 пунктів мирного плану Володимира Зеленського.

  1. Ядерна енергетика: Під час конфлікту не можна погрожувати ні застосуванням ядерної зброї, ні руйнуванням цивільних атомних електростанцій. Такі станції, як українська в Запоріжжі, мають перебувати під міжнародним контролем.
  2. Продовольча безпека: Світові запаси продовольства не повинні використовуватися як зброя. Експорт українського зерна має бути забезпечений.
  3. Енергопостачання: Напади на цивільне енергопостачання неприйнятні і є злочином.
  4. Військовополонені: Військовополонені та переміщені особи, включно з багатьма депортованими дітьми, мають бути обміняні за принципом "всіх на всіх".
  5. Територіальна цілісність: Усі сторони повинні поважати Статут ООН і, отже, існуючі міжнародні кордони та суверенітет національних держав. Територіальна цілісність України має бути повністю відновлена.
  6. Виведення військ: закінчення конфлікту має включати повне виведення всіх російських військ з української території.
  7. Військовий трибунал і репарації: Жоден військовий злочин не повинен залишитися безкарним. Для цього має бути створено спеціальний міжнародний військовий трибунал. Міжнародний механізм має гарантувати, що Росія має заплатити за шкоду.
  8. Шкода навколишньому середовищу: Навіть під час протистояння шкода навколишньому середовищу має бути зведена до мінімуму. Руйнування Каховської греблі - це злочин проти довкілля, за який Росія має нести відповідальність.
  9. Гарантії безпеки: Незважаючи на міжнародні запевнення після розпаду Радянського Союзу, Росія не поважала національний суверенітет і цілісність України. Щоб не допустити повторення цього в майбутньому, країні необхідні міжнародні гарантії безпеки, і вона має бути інтегрована в трансатлантичні структури безпеки НАТО.
  10. Мирний договір: Мирний договір, що містить усі вищезгадані аспекти, має бути підписаний якомога швидше після закінчення збройного конфлікту за максимально широкої участі держав і міжнародних організацій.

Останні п'ять пунктів із цієї формули миру мають обговорювати в Давосі.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті