Швейцарія зробить жорсткішим доступ українців до тимчасового захисного статусу

Парламент Швейцарії в понеділок, 2 грудня, проголосував за більш жорсткий доступ до спеціального тимчасового захисного статусу, наданого українцям після повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомляє «Голос Америки».

Зазначається, що нижня палата швейцарського парламенту схвалила пропозицію з 96 голосами «за» і 87 «проти», підтримавши посилення вимог для українців, які шукають особливий захист у Швейцарії, після аналогічного голосування у верхній палаті, яке відбулося раніше цього року.

Ініціатива, висунута правою Швейцарською народною партією (SVP) - найбільшою партією країни, - обмежує доступ до тимчасового захисного статусу тільки для тих, хто тікає з окупованих Росією або районів України, які безпосередньо постраждали від конфлікту.

Друга ініціатива, схвалена переважною більшістю у 120 голосів «за» і 60 «проти», спростить боротьбу зі зловживаннями в системі надання такого статусу.

У повідомленні нагадується, що швейцарський уряд, який виступав проти обох ініціатив, запровадив так званий статус захисту S невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Москви на початку 2022 року. Цей статус, аналогічний тому, що надається в сусідніх країнах Європейського Союзу, забезпечує тимчасовий захист тим, хто його потребує, доти, доки для всіх жителів України зберігається серйозна загальна загроза. За даними влади, на кінець серпня у Швейцарії статус захисту S мали близько 66 тисяч українців.

Уряд заявив, що статус не буде скасовано доти, доки в Україні не встановиться міцна стабільність, і передбачається, що він діятиме щонайменше до березня 2026 року.

Як повідомлялося, Швейцарія надасть 58,7 млн франків на цифровізацію публічного управління та розвиток регіонів України

Статті

Луганськ
11.01.2025
17:00

Рік десятиліття війни. Луганський щоденник

Ми остаточно втратили тих, з ким продовжували йти пліч-о-пліч з 2014 року, розділені відстанями, але пов'язані довоєнною дружбою.
Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Всі статті