Швейцарія зробить жорсткішим доступ українців до тимчасового захисного статусу

Парламент Швейцарії в понеділок, 2 грудня, проголосував за більш жорсткий доступ до спеціального тимчасового захисного статусу, наданого українцям після повномасштабного вторгнення Росії. Про це повідомляє «Голос Америки».

Зазначається, що нижня палата швейцарського парламенту схвалила пропозицію з 96 голосами «за» і 87 «проти», підтримавши посилення вимог для українців, які шукають особливий захист у Швейцарії, після аналогічного голосування у верхній палаті, яке відбулося раніше цього року.

Ініціатива, висунута правою Швейцарською народною партією (SVP) - найбільшою партією країни, - обмежує доступ до тимчасового захисного статусу тільки для тих, хто тікає з окупованих Росією або районів України, які безпосередньо постраждали від конфлікту.

Друга ініціатива, схвалена переважною більшістю у 120 голосів «за» і 60 «проти», спростить боротьбу зі зловживаннями в системі надання такого статусу.

У повідомленні нагадується, що швейцарський уряд, який виступав проти обох ініціатив, запровадив так званий статус захисту S невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Москви на початку 2022 року. Цей статус, аналогічний тому, що надається в сусідніх країнах Європейського Союзу, забезпечує тимчасовий захист тим, хто його потребує, доти, доки для всіх жителів України зберігається серйозна загальна загроза. За даними влади, на кінець серпня у Швейцарії статус захисту S мали близько 66 тисяч українців.

Уряд заявив, що статус не буде скасовано доти, доки в Україні не встановиться міцна стабільність, і передбачається, що він діятиме щонайменше до березня 2026 року.

Як повідомлялося, Швейцарія надасть 58,7 млн франків на цифровізацію публічного управління та розвиток регіонів України

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті