Швейцарія надасть 58,7 млн франків на цифровізацію публічного управління та розвиток регіонів України

Віцепрем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн підписали меморандум про співпрацю у сфері системної цифрової трансформації України. Про це 18 вересня повідомляє пресслужба міністерства.

Співпраця стосуватиметься як національного, так і регіонального рівнів.

"Швейцарія через Агенцію розвитку та співробітництва (SDC) виділяє 58,7 млн швейцарських франків протягом 2024–2028 років на цифрову трансформацію соціально важливих сфер державної політики й цифровий розвиток громад.Проєкти реалізовуватимуть у межах програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (далі — Програма EGAP), що виконується Фондом Східна Європа", - йдеться у повідомленні. 

Це вже третій етап такої підтримки: Програма EGAP бере початок у 2015 році, і за весь час швейцарський уряд виділив понад 30 млн франків.  

Зокрема, меморандум передбачає реалізацію реформ у сфері охорони здоров’я, соціальній політиці, освіті, гуманітарному розмінуванні, житлово-комунальних послугах, державній статистиці та реформі державного управління. У межах швейцарсько-української програми EGAP уже реалізується реформа Держстату, цифровізація медичних послуг, упровадження Мрії, запуск Шлюбу онлайн у Дії, а подальша співпраця зі Швейцарією дасть змогу запустити ще більше нових сервісів та впровадити зміни, які спрощують і покращують життя українців. 

Також програма спрямована на підтримку українців, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення. Зокрема, ВПО, осіб з інвалідністю і жителів раніше окупованих територій. Передбачається відновлення цифрової інфраструктури та створення доступного й енергонезалежного середовища для надання публічних послуг.

"Такий комплексний підхід є важливим для відновлення й розвитку громад, а також забезпечення інклюзивного цифрового доступу", - вважають у міністерстві. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті