Штати попередили союзників про те, що росія отримує від Китаю дані геопросторової розвідки

США попередили своїх союзників про те, що Китай посилив свою підтримку РФ, у тому числі надає їй дані геопросторової розвідки, щоб допомогти у війні проти України. Про це з посиланням на власні джерела пише Bloomberg 6 квітня.

"На тлі ознак подальшої військової інтеграції між двома країнами Китай надав Росії супутникові знімки для військових цілей, а також мікроелектроніку і верстати для танків, за словами людей, знайомих з цим питанням. За словами одного з співрозмовників, китайська підтримка також включає оптику, паливо для ракет і посилення космічної співпраці", - йдеться в повідомленні Bloomberg

Зазначається, що представники Ради національної безпеки Білого дому відмовилися від коментарів. Міністерство закордонних справ Китаю не відразу відповіло на прохання про коментар у святкові вихідні.

"Пекін намагається зображати себе переважно нейтральним перед обличчям повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке триває вже третій рік, але він встановив глибокий союз з Москвою в рамках того, що Сі Цзіньпін і путін назвали дружбою "без обмежень" напередодні зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні", - ідеться також у повідомленні.

Раніше Столтенберг прокоментував те, що у Конгресі США досі не прийняли рішення щодо допомоги Україні: "Запевняли, що є більшість".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті