Шольц унеможливлює відправку німецьких солдатів в Україну "в цій військовій ситуації"

Канцлер ФРН Олаф Шольц унеможливив відправку німецьких солдатів до України «в цій воєнній ситуації». Про це він заявив 4 грудня, відповідаючи на запитання депутатів бундестагу, - повідомляє DW з посиланням на агентство Reuters.

«Про сухопутні війська для мене в цій військовій ситуації не може бути й мови», - заявив Шольц.

«Я виключаю, що в нинішній ситуації в Україну будуть направлені німецькі війська або солдати», - вказав канцлер. При цьому він ухилився від відповіді на запитання, чи може Берлін брати участь у силах безпеки для підтримання припинення вогню в Україні, якщо таких домовленостей вдасться досягти.

У повідомленні нагадується, що напередодні слова міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок під час зустрічі в Брюсселі міністрів закордонних справ країн НАТО були витлумачені в німецьких ЗМІ так, що глава МЗС допускає участь німецьких військовослужбовців у можливій міжнародній місії, покликаній гарантувати дотримання російсько-українського перемир'я в разі його досягнення.

Тим часом Шольц узагалі категорично заперечував, що Бербок виступила з такою заявою.

«Міністр закордонних справ такого висловлювання і не робила, її лише запитали, що, власне, буде в разі припинення (в Україні. - Ред.) бойових дій, - сказав Олаф Шольц. - І вона, по суті справи, постаралася тільки не сказати ні так, ні ні (на запитання про участь бундесверу в миротворчій місії. - Ред.), оскільки наразі абсолютно недоречно будувати домисли, що може згодом статися в разі узгодженого перемир'я».

Це була, за словами канцлера, «дипломатична відповідь» міністра закордонних справ, як і годиться главі дипломатичного відомства. Але і з міністром оборони, і з главою МЗС ФРН, констатував Шольц, є повна згода в тому, що необхідно «зробити все, щоб ця війна (Росії проти України. - Ред.) не переросла у війну між Росією і НАТО».

Тому можливість присутності німецьких військовослужбовців в Україні Шольц у поточній ситуації навіть не розглядає, вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, Бербок не згодна з Шольцем і підтримує постачання Україні далекобійних ракет.

Статті

Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Країна
09.01.2025
11:39

Транзит. Крапка. Крапка?

Припинення транзиту російського газу в Європу через Україну з 1 січня нарешті стало доконаним фактом. Який, утім, не матиме серйозних економічних наслідків для РФ...
Всі статті