Шольц унеможливлює відправку німецьких солдатів в Україну "в цій військовій ситуації"

Канцлер ФРН Олаф Шольц унеможливив відправку німецьких солдатів до України «в цій воєнній ситуації». Про це він заявив 4 грудня, відповідаючи на запитання депутатів бундестагу, - повідомляє DW з посиланням на агентство Reuters.

«Про сухопутні війська для мене в цій військовій ситуації не може бути й мови», - заявив Шольц.

«Я виключаю, що в нинішній ситуації в Україну будуть направлені німецькі війська або солдати», - вказав канцлер. При цьому він ухилився від відповіді на запитання, чи може Берлін брати участь у силах безпеки для підтримання припинення вогню в Україні, якщо таких домовленостей вдасться досягти.

У повідомленні нагадується, що напередодні слова міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок під час зустрічі в Брюсселі міністрів закордонних справ країн НАТО були витлумачені в німецьких ЗМІ так, що глава МЗС допускає участь німецьких військовослужбовців у можливій міжнародній місії, покликаній гарантувати дотримання російсько-українського перемир'я в разі його досягнення.

Тим часом Шольц узагалі категорично заперечував, що Бербок виступила з такою заявою.

«Міністр закордонних справ такого висловлювання і не робила, її лише запитали, що, власне, буде в разі припинення (в Україні. - Ред.) бойових дій, - сказав Олаф Шольц. - І вона, по суті справи, постаралася тільки не сказати ні так, ні ні (на запитання про участь бундесверу в миротворчій місії. - Ред.), оскільки наразі абсолютно недоречно будувати домисли, що може згодом статися в разі узгодженого перемир'я».

Це була, за словами канцлера, «дипломатична відповідь» міністра закордонних справ, як і годиться главі дипломатичного відомства. Але і з міністром оборони, і з главою МЗС ФРН, констатував Шольц, є повна згода в тому, що необхідно «зробити все, щоб ця війна (Росії проти України. - Ред.) не переросла у війну між Росією і НАТО».

Тому можливість присутності німецьких військовослужбовців в Україні Шольц у поточній ситуації навіть не розглядає, вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, Бербок не згодна з Шольцем і підтримує постачання Україні далекобійних ракет.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті