Ще один удар по "Газпрому": Євросоюз уклав багаторічні контракти на постачання газу з Катару

Катар уклав дві найбільші та найдовгостроковіші угоди про постачання скрапленого природного газу (СПГ) до країн Євросоюзу, які дадуть змогу ЄС замістити близько 15% довоєнного імпорту з РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал "The Moscow Times".

Зазначається, що невдала спроба Кремля заморозити Європу, щоб домогтися поступок щодо України, надовго, якщо не назавжди, позбавила "Газпром" колись найбільшого експортного ринку.

QatarEnergy в середу домовилася з Shell про постачання в Нідерланди скрапленого газу протягом 27 років. Минулого тижня аналогічну угоду про експорт до Франції було укладено з TotalEnergies. За кожним із контрактів Катар поставлятиме 3,5 млн тонн СПГ на рік.

Загалом 7 млн тонн СПГ приблизно відповідають 9,8 млрд кубометрів газу, і в підсумку Катар зможе повністю замінити обсяги, які "Газпром" качав зупиненим 2022 року трубопроводом "Ямал - Європа". 

У 2030-ті рр. європейські покупці зможуть отримувати вже 27 млн тонн ЗПГ (37,8 млрд кубометрів газу) на рік, з них 9 млн тонн - від Катару, підрахував Каушал Рамеш, віце-президент з аналізу ринку ЗПГ у Rystad Energy.

Відновлювати газову співпрацю з росією європейські країни не планують, навіть якщо війна в Україні закінчиться. "Цим відносинам прийшов кінець", - заявив у середу посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер. "Повернення не буде", - підтвердив міністр енергетики Великої Британії Грем Стюарт.

Німеччина, яка сильно постраждала від відключення російського газу (він забезпечував половину постачань), у листопаді 2022 р. також домовилася з Катаром про закупівлю протягом 15 років по 2 млн тонн СПГ на рік.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті